Piłka ręczna - MŚ: Polska - Urugwaj [ZAPIS RELACJI LIVE]

• Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 21.01.2021, 14:14

Po pierwszej fazie Mistrzostw Świata w piłce ręcznej mężczyzn możemy być bardzo zadowoleni z postawy reprezentacji Polski. Raczej nie zmieni się to w czwartek, gdy Biało-Czerwoni rozpoczną drugą fazę grupową meczem z najsłabszym Urugwajem. Początek relacji o godzinie 15:30.

URUGWAJ --:-- POLSKA 16:30 (9:14)

Relacja na żywo

Kolejny mecz Polaków już w sobotę o 18:00, kiedy to rywalem podopiecznych Patryka Rombla będą Węgrzy. Już teraz zapraszamy na relację LIVE z tego spotkania.

16:30 Ostatnie fragmenty tego meczu raczej dość spokojne i bez fajerwerków. Ostatnią bramkę tego spotkania zdobywa Patryk Walczak. Polacy z 4 punktami na koncie! Zadanie wykonane!

15:27 5 minut do końca meczu. Kolejny rzut karny dla Polaków. Arkadiusz Moryto z 6. bramką z rzutu karnego w dzisiejszym meczu, do tego dołożył jeszcze jednego gola z pola.

15:26 W drugiej połowie też się nam jednak zdarzają małe potknięcia. Patryk Walczak nie trafił do bramki w dogodnej sytuacji. Urugwaj w ataku.

15:26 Arkadiusz Moryto z rzutu karnego. Kolejne pewne trafienie gwiazdy reprezentacji Polski. Prowadzenie Polaków przekracza 10 trafień.

15:25 Trzymamy 10 trafień różnicy. W tej chwili gra toczy się według scenariusza akcja za akcję.

14:24 I jest dwucyfrowe prowadzenie reprezentacji Polski! Patryk Walczak autorem trafienia, które daje taką różnicę. Ostatnie minuty powinny być już bardzo spokojne.

14:22 Szymon Sićko nowym Karolem Bieleckim. Tak to wygląda. Piąte trafienie młodego reprezentanta Polski atomowym rzutem z dystansu.

13:21 Skoro rzut z linii 7. metra, to Moryto, a jak Moryto to tylko bramka.

13:20 16 minut do końca. Rzut karny dla reprezentacji Polski.

13:20 Szymon Sićko z gry, Arkadiusz Moryto z kontry i wreszcie powiększamy prowadzenie do 7 oczek. Czas dla trenera reprezentacji Urugwaju.

13:18 Co zrobił Jan Czuwara... Niepilnowany stał oko w oko z bramkarzem Urugwaju i... rzucił obok bramki.

13:18 Szymon Sićko! Tak to ma właśnie wyglądać. Atomowy atak z drugiej linii daje nam osiemnastego gola.

13:17 Najpierw gol Rodrigo Notejary, w odpowiedzi dla Polaków - Patryk Walczak. Możemy grać punkt za punkt, nic złego nam się nie stanie, ale z taką drużyną jak Urugwaj, powinno to wyglądać trochę inaczej.

12:16 Bardzo twardo Urugwajczycy teraz w ataku. Nie dość, że potrafią nas zaskoczyć w ofensywie, to i defensywnie spisują się dziś bardzo dobrze.

11:16 To nie przeszkadza Polakom, których akcje wykańcza rzutem z koła Patryk Walczak. W odpowiedzi trafia najlepszy zawodnik Urusów w dzisiejszym meczu, czyli Cancio.

10:15 Pięć minut tej połowy za nami. Kara dla Rafała Przybylskiego - nie do końca wiadomo za co. Sędziowanie jest dziś bardzo słabe.

10:15 Dość karkołomnie i długo zajmuje Polakom atak pozycyjny, ale w końcu piłka trafiła do Szymona Sićki i ten nie dał szans bramkarzowi rywali.

10:14 Bardzo dobrze zbudowany Bruno Mendez trafia dla Urugwaju i zmniejsza różnicę do czterech goli.

9:14 Zaczynamy drugą połowę! Pierwsza akcja należy do rywali z Urugwaju.

9:14 Jan Czuwara w ostatniej sekundzie pierwszej połowy zdobywa bramkę, co daje nam do przerwy 5 trafień przewagi. W drugiej części gry oczekujemy jednak jeszcze większej dominacji. Wracamy za kilkanaście minut.

9:12 Kolejna znakomita interwencja Adama Morawskiego. Przypominają się czasy znakomitego Sławomira Szmala! Niestety, po nieudanej akcji Polaków w ofensywie i stracie piłki trafia Urugwaj...

8:12 Sędziowie na tym turnieju nie za bardzo sprzyjają Polakom. Kolejna kara... Tymczasem obie drużyny na czasie wziętym przez selekcjonera Urugwaju. Do końca pierwszej połowy 2 minuty i 25 sekund.

8:12 Chwilowo zmniejsza się prowadzenie Polaków po udanym rzucie karnym Urugwajczyków. Michał Daszek odbywa kolejną w tym spotkaniu karę, jaką sędziowie dyktują Polakom.

7:12 Bardzo ładna akcja Polaków. Piłka wędruje na skrzydło do Michała Daszka, a ten pewnie trafia. Z drugiej strony kolejna znakomita obrona Morawskiego!

7:11 Na dwie minuty na ławkę wędruje Piotr Chrapkowski, a Urugwajczycy trafieniem ze skrzydła zdobywają siódmego gola.

6:11 Oba zespoły trafiają po razie. W naszych barwach pierwszy gol w dzisiejszym meczu bombardiera Szymona Sićki.

5:10 I bardzo pewnie trafia Arkadiusz Moryto - to jego trzeci udany rzut karny w dzisiejszym meczu. Mamy spokojną 5-bramkową przewagę i trzeba ją utrzymywać, a nawet powiększać.

5:9 Kilka zmian w naszych barwach. Plitowski i Sićko na boisku. Mamy rzut karny!

5:9 ADAM MORAWSKI! Kapitalna obrona rzutu karnego, a potem dobitki jednego z Urugwajczyków. Nasz bramkarz na tym turnieju gra genialnie!

5:9 Teraz chyba na dobre przejmujemy inicjatywę. Próbował rzadkiego dziś elementu rzutu z dystansu Tomasz Gębala, ale trafił tylko w słupek. Cztery bramki przewagi podopiecznych Patryka Rombla.

5:8 Mieliśmy chwilę gry bez trafienia po obu stronach. Wszystko zostało zakończone, gdy piłkę obronił Adam Morawski, ta trafiła po chwili do Michała Daszka, a ten pewnie pokonał bramkarza Urugwaju.

5:7 Piłkę blisko koła dostał Dawid Dawydzik, a potem dobrze obrócił się w stronę bramki i podwyższył nasze prowadzenie.

5:6 Oba zespoły rzucają po jednej bramce. Nadal nie potrafimy uciec Urugwajczykom. W kolejnej akcji trafia Maciej Majdziński i prowadzimy.

4:4 W międzyczasie jeden z naszych szczypiornistów też wędruje na ławkę kar, tracimy piłkę w akcji ofensywnej i rywale rzucają do pustej bramki. Później w regularnej akcji Cancio rzuca na remis. Na razie słabszy mecz Polaków.

2:4 Polacy grają w przewadze, ale nawet w takim momencie trzeba uważać. Cancio łatwo ogrywa Rafała Przybylskiego i zdobywa drugą bramkę dla rywali.

1:4 I znowu Arkadiusz Moryto z 7. metra. Ten chłopak w takich sytuacjach się nie myli. Spokojnie podwyższamy swoje prowadzenie.

1:3 Dobrze spisują się obaj bramkarze, gdy trzeba bronić akcje kończone rzutami z pola. Tymczasem Polacy mają rzut karny i pewnie trafia Arkadiusz Moryto. Za nami 7 minut.

1:2 I już jesteśmy na prowadzeniu. Tomasz Gębala wykańcza udaną akcję Polaków.

1:1 Prosty błąd Urugwajczyków, znakomita kontra Polaków i gol Jana Czuwary. Wyrównujemy stan spotkania. Teraz wypadałoby uspokoić grę.

1:0 Zaczyna się niespodziewanie. Polacy nie wykorzystują swoich sytuacji, a premierowego gola zdobywa Maximo Cancio.

0:0 Długa akcja Polaków, zakończona rzutem karnym po faulu na Dawydziku. Nie wykorzystuje dogodnej szansy Michał Daszek.

0:0 Rozpoczynamy mecz Urugwaj - Polska! Do boju Biało-Czerwoni!

Przypomnijmy, że tabela polskiej grupy wygląda następująco: Węgry - 4 punkty, Hiszpania - 3 punkty, Niemcy i Polska - po 2 punkty, Brazylia - 1 punkt, Urugwaj - 0 punktów.

Oba zespoły już na boisku. Słuchamy hymnów narodowych. Niedługo początek spotkania. Czy będzie to oczekiwany spacerek polskich szczypiornistów?

Liczymy na pewną wygraną Biało-Czerwonych, którzy drugą fazę grupową zaczynają z dwoma punktami na koncie. Początek relacji na chwilę przed spotkaniem - około 15:25.