Wimbledon: Rosolska i Spears pokonały turniejową "5"!

• Data publikacji: 06.07.2018, 18:06

Alicja Rosolska grająca w parze z 36-letnią Amerykanką Abigail Spears w dzisiejszym meczu podejmowały rozstawione z numerem 5. Shuai Peng i Latishę Chan. Polka i Amerykanka nie były faworytkami w tym spotkaniu, lecz ku uciesze zarówno polskich jak i amerykańskich kibiców pokonały wyżej rozstawione rywalki 2:0 i awansowały do 1/8 Londyńskiego turnieju Wielkoszlemowego.

Pierwszego seta od serwisu zaczął debel Peng/Chan. Shuai Peng miała ogromne problemy podczas pierwszego swojego podania czego efektem było przełamanie do 15 już w pierwszym gemie spotkania. Alicja Rosolska i Abigail Spears były bardzo skoncentrowane podczas swoich gemów serwisowych nie dając żadnych szans na przełamanie powrotne przez rywalki. W pierwszym secie nie było już żadnego przełamania i polsko-amerykański debel wygrał pierwszą partię 6:4. Warto dodać, że Rosolska i Spears w pierwszym secie wygrały 15 z 19 piłek zaserwowanych pierwszym podaniem.

Drugi set rozpoczął się bliźniaczo jak set pierwszy. Turniejowa "5" musiała odrabiać straty od samego początku seta. Peng i Chan przegrywały już 2:0, lecz potrafiły wrócić do gry wychodząc nawet na prowadzenie 3:2. Na nic zdał się ten powrót do meczu bo perfekcyjnie returnowały rywalki i ostatecznie wygrały seta 6:4 i całe spotkanie 2:0.

W 1/8 Rosolska i Spears zmierzą się z lepszymi z meczu Bertens/Larsson - Rodionowa/Zaniewska.