EuroCup: porażka gorzowianek z faworyzowanymi Turczynkami

• Dodał: Dawid Kowalski
  • Data publikacji: 21.01.2021, 17:09

W drugiej kolejce kobiecych rozgrywek EuroCup koszykarki InvestInTheWest Enea Gorzów przegrały z faworyzowanym Elazig Il Ozel Idare . To druga porażka wicemistrzyń Polski w grupie D tegorocznych rozgrywek.

Polki przystępowały do tego meczu po minimalnej porażce z zespołem KP Brno- gospodarzem rozgrywanej w formie "bańki" grupy D EuroCup'u. Turczynki z kolei pewnie pokonały MBA Moskwa i były faworytkami w tym spotkaniu.

Początek meczu należał jednak do "Akademiczek". Zdecydowana gra pod kosz, świetna gra na obu tablicach pozwoliły kontrolować mecz przez większość pierwszej połowy. Gorzowianki praktycznie nie oddawały prowadzenia. W ciągu początkowych dwudziestu minut gry polski zespół zanotował więcej asyst i zbiórek. Zanotowały niestety więcej strat i praktycznie nie istniały w statystyce rzutów za trzy punkty. Stąd wynik do przerwy brzmiał zaledwie 45:43 dla gorzowianek.

Po przerwie nastąpiła seria, po której akademiczki się nie podniosły. Zespół Elazig na start trzeciej kwarty zanotował 13 punktów z rzędu, wysuwając się na dwucyfrowe prowadzenie. Taka przewaga pozwoliła Turczynkom spokojnie kontrolować przebieg wydarzeń na boisku. Gorzowianki nie poddawały się. Szarżą dowodziła świetnie dysponowana Gustafson - autorka 26 punktów. Niestety, na mniej niż 8 punktów gorzowianki już się nie zbliżyły. O losach meczu zgodnie z trendami rodem z NBA we współczesnej koszykówce bardzo często decydują rzuty trzypunktowe i w dzisiejszym spotkaniu polski zespół przekonał się o tym na własnej skórze.

Druga porażka mocno komplikuje sprawę awansu dla InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski. Droga do następnej fazy EuroCup może zamknąć się już dzisiaj, jeśli zespół KP Brno pokona rywalki z Moskwy. Jeśli jednak Rosjanki zwyciężą z Czeszkami, to akademiczki zachowają matematyczne szanse na przejście do dalszego etapu rozgrywek. Ostatnie spotkanie już jutro o godzinie 15:00

InvestInTheWest Enea Gorzów - Elazig Il Ozel Idare  76:88 (24:21, 21:22, 14:26, 19:17)
Gorzów:
Gustafson 26 (11zb) ,Walker-Kimbrough 16,Green 12, Hristova 12 , Kaczmarczyk 4, Owczarzak 3,  Dźwigalska 2.
Elazig:
Dubljevic 25, Mitchell 24 (4x3pkt), Cannon 19, Takmaz 10, Baric 10, Ozelci 0, Cirak 0.