Kolarstwo szosowe: Movistar odkrywa karty
Douglasfugazi/Wikimedia Commons

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 21.01.2021, 18:10

Hiszpańska ekipa Movistar zorganizowała internetową prezentację zespołu. Podczas jej trwania dowiedzieliśmy się, kiedy Alejandro Valverde zakończy karierę oraz zostali podani liderzy ekipy na wielkie toury.

Alejandro Valverde ogłosił, że obecny sezon będzie jego ostanim. Hiszpanowi w czasie trwania kariery udało się w 2009 roku wygrać Vuelta a Espana, co jest jego jedynym triumfem w wielkim tourze. W samym wyścigu na końcowym podium w Madrycie stał aż 7-krotnie. Ponadto udało mu się jeden raz zająć trzecią lokatę w Tour de France oraz Giro d'Italia. Valverde był także specjalistą od wyścigów jednodniowych. Aż 4 razy wygrał Liege-Bastogne-Liege oraz 5-krotnie Walońską Strzałę. Kolarz z Murcji w 2018 roku został mistrzem świata. W swojej gablocie oprócz złota posiada też 2 srebrne medale i 4 brązowe krążki z czempionatów. W obecnym sezonie Valverde będzie chciał zdobyć medal olimpijski, którego jeszcze nie posiada. Wyścig w Tokio jest dla niego priorytetem. Oprócz tego zobaczymy go w ardeńskich klasykach oraz na starcie hiszpańskiej Vuelty.

Movistar w czasie prezentacji ujawnił liderów zespołu na poszczególne wielkie toury. W Giro d'Italia w klasyfikacji generalnej będzie walczył Marc Soler. Z kolei w Tour de France oraz Vuelta a Espana liderami teamu będą Enric Mas oraz nowy nabytek Movistaru Miguel Angel Lopez. Dla Kolumbijczyka najlepszymi pozycjami w wielkich tourach są trzecie miejsca w Vuelcie i Giro. Na Tour de France największym osiągnięciem byłego kolarza Astany jest 6. miejsce, które zajął w ubiegłym sezonie. Kolejny nowy kolarz w hiszpańskiej ekipie Ivan Garcia pojedzie w jednym z trzech najważniejszych wyścigów, ale nie zostało podane w jakim. Ponadto ujrzymy go także w wyścigach klasycznych.