Euroliga kobiet: Arka przegrała z Fenerbahce
fiba.basketball

• Data publikacji: 21.01.2021, 18:12

Koszykarki WBV Arki Gdynia kończą fazę grupową Euroligi podczas "bańki" w Pradze. Polski zespół wyraźnie przegrał 57:88 z Fenerbahce i poniósł piątą porażkę w rozgrywkach.

Arka prowadziła jedynie na początku meczu po rzucie za trzy punkty Alice Kunek na 3:2. Już po pięciu minutach Fenerbahce wyszło na prowadzenie 15:5. Polska drużyna nie potrafiła odpowiedzieć znacznie skuteczniejszym rywalkom. W końcówce pierwszej kwarty zawodniczki z Gdyni poprawiły swój dorobek punktowy, ale ich strata nadal wynosiła 10 punktów.

W drugiej części gry turecki zespół odskoczył na 17 punktów przewagi, ale do przerwy prowadził 44:33. Arka mogła mieć jeszcze nadzieję na odwrócenie losów rywalizacji. Szczególnie, że w trzeciej kwarcie zniwelowała różnicę kilkunastu punktów do zaledwie sześciu. Przed czwartą odsłoną gry Fenerbahce prowadziło 59:51. Jednak to czwarta kwarta w pełni pokazała, który zespół był wyraźnie lepszy. Zawodniczki ze Stambułu wygrały ostatnią część meczu aż 29:6, a całe spotkanie 88:57.

Najskuteczniejsze zawodniczki po obydwu stronach zdobyły po 19 punktów. W ekipie Arki była to Alice Kunek, a w Fenerbahce Kia Vaughn. Dla polskiej drużyny to już piąta porażka w Eurolidze. Gdynianki nie mają już szans na awans, a w ostatnim meczu turnieju w Pradze zagrają z miejscowym UKS-em.

Fenerbahce Oznur Kablo - WBV Arka Gdynia 88:57 (26:16, 18:17, 15:18, 29:6)

Fenerbahce: Vaughn 19, Zandalasini 16, McBride 12, Iagupowa 12, Thomas 9, Cakir 8, Stokes 4, Sabally 3, Vitola 3, Uzun 2, Canitez 0

Arka: Kunek 19, Kastanek 7, Spanou 7, Miskiniene 7, Slamowa 5, Balintowa 5, Greinacher 4, Podgórna 3, Rembiszewska 0, Morawiec 0.