Puchar Włoch: Lazio w ćwierćfinale rozgrywek

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 21.01.2021, 23:42

Piłkarze Lazio zameldowali się w ćwierćfinale Pucharu Włoch. Sama postawa gospodarzy pozostawiała wiele do życzenia i w dużej części juniorsko zestawiona Parma nie wyglądała gorzej od zespołu z Rzymu. Cały mecz na ławce ekipy Simone Inzaghiego spędził Szymon Czyż.

W ostatnim meczu 1/8 Pucharu Włoch zmierzyły się drużyny Lazio i Parmy. Piłkarze z Rzymu ostatnio złapali wiatr w żagle, czego przykładem jest wygrana w derbowych zmaganiach z Romą. Simone Inzaghi dał odpocząć kilku swoim podstawowym graczom, w tym m.in. Ciro Immobile. Na ławce gospodarzy usiadł Szymon Czyż. Goście z kolei zajmują przedostatnie miejsce w ligowej tabeli. Dodatkowo D'Aversa zdecydował się powołać na to spotkanie trzynastu juniorów z Primavery. Wszystkie składowe zapowiadały gładkie zwycięstwo Lazio. Pierwsza groźna sytuacja nastąpiła w 11. minucie, gdy Vedat Muriqi trafił w słupek. Kosowski napastnik nadal czekał na pierwszą strzelecką zdobycz dla rzymskiego klubu. Po dwudziestu minutach nastąpił prawdziwy ostrzał bramki Simone Colombiego. Stuprocentowe sytuacje mieli Andreas Pereira i ponownie Muriqi. Otwierającego gola zdobył Marco Parolo, który wykorzystał dobre dośrodkowanie Pereiry. Lazio po wyjściu na prowadzenie mocno spuściło z tonu i spokojnie dowiozło wynik 1:0 do końca pierwszej części zmagań.

Druga połowa to gra głównie w środkowej strefie boiska. Groźniejsza sytuacja miała miejsce w 72. minucie, kiedy najpierw uderzał Valentin Mihaila, a odbitą przez bramkarza piłkę przejął Juan Brunetta. Napastnik gości trafił jednak w poprzeczkę. Nieoczekiwanie, rumuński pomocnik dał wyrównanie w 83. minucie, gdy z zimną krwią wykończył akcję sam na sam z golkiperem. Kiedy wydawało się, że nieuchronna jest dogrywka, strzał głową oddał Muriqi, a futbolówka po kontakcie ze słupkiem odbiła się od pleców Colombiego i wpadła do siatki. Mecz zakończył się rezultatem 2:1. Lazio w kolejnej rundzie zmierzy się z Atalantą Bergamo.

Lazio - Parma 2:1 (1:0)

Bramki: 22' Parolo, 90' Colombi (s) - 83' Michaila

Lazio: Strakosha - Parolo (90+2' Vavro), Hoedt, Acerbi - Lazzari (71' Murić), Milinković-Savić (59' Patric), Escalante, Akpa Akpro, Fares (71' Lulić) - Muriqi, Pereira (59' Correa)

Parma: Colombo - Busi, Kurtic, Dierckx (75' Camara), Ricci - Sohm, Cyprien (59' Brugman), Dezi (62' Hernani) - Mihaila (90+2' Adorante), Sprocati (90+2' Traore), Brunetta

Sędzia: Giovanni Ayroldi