NHL: kolejne zwycięstwo mistrzów

• Data publikacji: 22.01.2021, 09:35

Tampa Bay Lightning sięgnęli po trzecie zwycięstwo w tym sezonie. Mistrzowie NHL wygrali po dogrywce 3:2 z Columbus Blue Jackets. W innym ciekawym meczu Boston Bruins po rzutach karnych pokonali 5:4 Philadelphia Flyers.

Tampa Bay Lightning była zdecydowanym faworytem meczu z Columbus Blue Jackets. Rywalizacja była jednak wyrównana i fantastycznie rozpoczęli ją hokeiści z Columbus. W już 21. sekundzie bramkę dla gospodarzy po przejęciu krążka w tercji rywali zdobył Oliver Bjorkstrand. W drugiej tercji Tampa wyszła na prowadzenie za sprawą Blake'a Colemana i Mathieu Josepha. Na początku trzeciej odsłony gry gospodarze wykorzystali przewagę liczebną. Bramkę na remis, a jak się okazało później na dogrywkę, zdobył Nick Foligno. Zwycięstwo Lightning w dogrywce zapewnił Brayden Point, który wykończył świetne podanie od Victora Hedmana. Mistrzowie NHL wygrali już po raz trzeci w tym sezonie i prowadzą w Dywizji Centralnej.

Columbus Blue Jackets - Tampa Bay Lightning 2:3 (1:0, 0:2, 1:0, 0:1) po dogrywce

Bardzo ciekawie było w Bostonie, gdzie Bruins podejmowali Philadelphia Flyers. Nawet po dwóch tercjach nie można było się spodziewać, że w dalszej części meczu będzie tyle emocji. Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 0:0, a w drugiej odsłonie rywalizacji dwie bramki zdobyli faworyzowani "Lotnicy", którzy prowadzą w Dywizji Wschodniej. Na początku trzeciej tercji Bruins szybko wyrównali. Później gospodarze wygrywali nawet 4:3. Na trzy i pół minuty przed końcem podstawowego czasu gry Flyers wykorzystali przewagę i swoje drugie trafienie zanotował James van Riemsdyk. Ostatecznie doszło do rzutów karnych. Bohaterami ekipy z Bostonu zostali bramkarz Tuukka Rask oraz Jake DeBrusk, który zdobył jedyną bramkę.

Boston Bruins - Philadelphia Flyers 5:4 (0:0, 0:2, 4:2, 0:0, 1:0) po rzutach karnych