Narciarstwo alpejskie - PŚ: niepowstrzymana Goggia, 3. zjazd z rzędu dla Włoszki

• Dodał: Marcin Zagól
  • Data publikacji: 22.01.2021, 14:46

Sofia Goggia zgarnęła triumf w zjeździe w Crans-Montana, okazując się najszybszą z czasem 1:10,10. Tuż za Włoszką znalazła się Ester Ledecka, a na ostatnim stopniu podium po raz kolejny w sezonie uplasowała się Breezy Johnson.

Warunki pogodowe nieco utrudniały rozegranie powyższych zawodów, co doprowadziło do niewielkich zmian. Początkowo przełożono start rozpoczęcia zjazdu o kilka godzin z powodu śnieżycy, która nawiedziła w nocy szwajcarski kurort. Następnie zbyt mocno wiejący wiatr na górze trasy spowodował przesunięcie startu do pozycji startowej supergiganta. W trakcie rozgrywania zawodów podmuchy wiatru kolejny raz utrudniały przebieg, lecz ostatecznie udało się rywalizację doprowadzić do końca.

Niesamowitą formę w tym sezonie prezentuje Sofia Goggia, która okazała się bezkonkurencyjna w zjeździe w Crans-Montana, wygrywając po raz trzeci z rzędu w tej konkurencji. Na 2. miejscu uplasowała się Ester Ledecka, która była wolniejsza od triumfatorki o 0,20 sekundy i zanotowała pierwsze podium w zjeździe w tym sezonie. Po raz kolejny na 3. pozycji znalazła się Breezy Johnson, która już po raz czwarty w tym sezonie stanęła na ostatnim stopniu podium zawodów Pucharu Świata. Bardzo dobrze zaprezentowała się Petra Vlhova, która specjalizuje się w konkurencjach technicznych, a rywalizację ukończyła na 4. miejscu.