Ligue 1: jednostronne spotkanie na Parc des Princes

• Dodał: Jakub Krysiewicz
  • Data publikacji: 22.01.2021, 23:01

Podopieczni Mauricio Pochettino byli zdecydowanymi faworytami w meczu z Montpellier. Paryżanie są niepokonani od 13 grudnia 2020 roku. Dobra forma poskutkowała tym, że kolejkę wcześniej wywalczyli miejsce na fotelu lidera Ligue 1. Tak dobrą dyspozycją nie mogą pochwalić się zawodnicy Michela Der Zakariana, którzy ostatni raz odnieśli zwycięstwo ponad miesiąc temu przeciwko Lens.

Na dominację ze strony PSG nie musieliśmy długo czekać. Zaraz po gwizdku rozpoczynającym spotkanie, gra przeniosła się pod pole karne Montpellier. Paryżanie byli blisko otwarcia wyniku meczu w 10. minucie. Po akcji w polu karnym przeciwników Neymar miał możliwość trafienia na pustą bramkę, jednak nie dosięgnął piłki wślizgiem. W 16. minucie spotkania świetną okazję do zdobycia bramki miał Kylian Mbappe, który został sam na sam z bramkarzem. Jonas Omlin postanowił wyjść z bramki, co zakończyło się faulem na Francuzie. Bramkarz gości otrzymał początkowo żółtą kartkę, jednak po weryfikacji VAR Willy Delajod pokazał Szwajcarowi czerwony kartonik. Od tego momentu Montpellier grało w dziesiątkę.

Przewaga Paryżan była od tej jeszcze bardziej widoczna. Gra nie przenosiła się poza połowę gości. W 27. minucie Mauro Icardi był bliski zdobycia bramki po otrzymaniu precyzyjnego podania. Strzał był jednak niedokładny i piłka przeleciała obok prawego słupka. Gospodarze cały czas szli do przodu, ale defensywa Montpellier nie pozwalała na wypracowanie stuprocentowej okazji do zdobycia gola. Zmieniło się to w 34. minucie, w której Angel Di Maria wypuścił piłkę pod nogi wbiegającego w pole karne Kyliana Mbappe, a ten lobem trafił futbolówką do bramki gości. Podopiecznym Michela Der Zakariana udało się oddać pierwszy strzał dopiero w 42. minucie spotkania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Gaetan Laborde dosięgnął piłkę głową, która po jego uderzeniu powędrowała minimalnie nad poprzeczką. Do gwizdka sygnalizującego koniec pierwszej połowy, nie zobaczyliśmy już groźnych sytuacji w wykonaniu żadnej z drużyn.

Drugą część spotkania rozpoczęli piłkarze Montpellier. Paryżanie jednak szybko przejęli piłkę i zaczęli znów kontrolować przebieg spotkania na połowie rywala. W 55. minucie Icardi mógł podwyższyć prowadzenie, gdy po odbitej od jednego z defensorów rywali piłce uderzył z woleja, jednak strzał powędrował prosto w bramkarza. Przy następnych sytuacjach Paryżan, goście nie mieli już tyle szczęścia. W 60. minucie spotkania Mbappe zagrał w polu karnym do Neymara, a ten podwyższył prowadzenie na 2:0. Na kolejną bramkę musieliśmy czekać jedynie minutę. Ponownie po odbiciu się od obrońcy Montpellier piłka spadła pod nogi Icardiego. Tym razem wykorzystał okazję i zdobył gola na 3:0. To nie koniec, ponieważ zaledwie dwie minuty później PSG ponownie zdobyło bramkę. Neymar zagrał długą piłkę w pole karne do Icardiego, ten podał ją do Kyliana Mbappe, który swój strzał pewnie zamienił na czwartego gola w tym meczu.

Po szybko zdobytych trzech bramkach, podopieczni Mauricio Pochettino zaczęli grać nieco spokojniej. Sytuacje do zdobycia bramki starali się kreować tylko po błędach piłkarzy Montpellier. Jedną z takich sytuacji była indywidualna akcja Neymara z 79. minuty. Po rajdzie z piłką oddał on strzał, po którym futbolówka przeszła minimalnie obok lewego słupka. Blisko zdobycia bramki po silnym strzale zza pola karnego był również Alessandro Florenzi w 85. minucie spotkania. Uderzenie było jednak niecelne. Do gwizdka kończącego ten mecz, mogliśmy jeszcze zobaczyć świetną akcje Kyliana Mbappe. Francuz po rajdzie w pole karne oddał strzał, który wybronił Ristic. Bardzo jednostronne spotkanie na Parc des Princes.

Paris Saint-Germain F.C. – Montpellier HSC 4:0 (1:0)

Bramki: 34’ 63’ Mbappe, 60’ Neymar, 61’ Icardi

Paris Saint-Germain F.C.: Navas (46’ Rico) – Kurzawa (76’ Bakker), DialloMarquinhos (52’ Kehrer), Florenzi – Paredes (76’ Danilo), Veratti – MbappeNeymar, Di Maria – Icardi (82’ Sarabia)

Montpellier HSC: Omlin – Ristic (20’ Bertaud), Congre (68’ Cozza), Hilton, MendesSouquet – Mollet (35’ Chotard), Sambia, Le Tallec (68’ Mavididi) – SavanierLaborde (68’ Wahi)

Żółte kartki: 76’ Neymar, 82’ Veratti – 45+1’ Mendes

Czerwone kartki: 19’ Omlin

Sędzia: Willy Delajod