NHL: okazałe zwycięstwo Dallas Stars, pierwsza porażka Vegas Golden Knights
D Ramey Logan [CC BY 4.0]/Wikimedia Commons

• Dodał: Krzysztof Dunaj
  • Data publikacji: 23.01.2021, 10:50

W NHL nie zabrakło emocji. Dwa spotkania musiały rozstrzygnąć rzuty karne. Pierwszy raz w bieżącym roku Vegas Golden Knights musiało uznać wyższość rywali. Natomiast Chicago Blackhawks dzięki wygranej z Detroit Red Wings przerywa serię pięciu porażek z rzędu.

Dallas Stars wygrywając przed własną publicznością, zrewanżowała sięDrapieżnikom”, którzy byli niepokonani od trzech spotkań w bezpośrednich starciach. Pierwsza tercja była wyrównana. Nikt nie potrafił przejąć inicjatywy. Jednak w drugiej części pojedynku kibice oglądali aż pięć bramek. Co ciekawe, wszystkie trafienia zdobyłyGwiazdy”. Kluczowy moment tego spotkania miał miejsce w 23. minucie, kiedy dwóch zawodników przyjezdnych dostało kary. Gospodarze niezwłocznie wykorzystali grę w przewadze, otwierając wynik trzydzieści sekund później. Po raz pierwszy na listę wpisał się Joe Pavelski. Chwilę później po jednym golu dołożyli Alexander Radulov oraz Denis Guryanov. Dallas Stars na tym nie zamierzało poprzestać i wynik na 4:0 ponownie podwyższył Alexander Radulov. Gospodarze dzięki czterem golą byli na tyle pewni siebie, że nawet w osłabieniu potrafili zwiększyć prowadzenie. Bramkę na 5:0 zdobył Esa Lindell, który świetnie minął dwóch rywali, a następnie nie dał szans bramkarzowi. Goście popełniali błędy i dostawali kolejne kary. Natomiast miejscowi nadal odczuwali niedosyt i cały czas atakowali. W konsekwencji przed zakończeniem spotkania dołożyli jeszcze dwa trafienia.

Dallas Stars - Nashville Predators 7:0 (0:0, 5:0, 2:0)

Pittsburgh Penguins dzięki wygranej nad New York Rangers notuje trzecie zwycięstwo z rzędu. Początek spotkania pomyślnie rozpoczął się dla gospodarzy. Już w 11. minucie wynik otworzył zawodnik miejscowych Bryan Rust. Niestety dla kibiców Pingwinów rezultat szybko się zmienił. W sześć minut od rozpoczęcia drugiej tercji stracili trzy bramki i to oni byli zmuszeni gonić wynik. Kontaktowe trefienie zanotowali w 37. minucie, zmniejszając różnicę bramkową. Natomiast gola dającego wyrównanie zdobyli w połowie trzeciej tercji, doprowadzając do dogrywki. W dodatkowym czasie żadna z drużyn nie potrafiła zadać ostatecznego ciosu. W konsekwencji zwycięzcę musiały wyłonić rzuty karne, w których skuteczniejsi okazali się gospodarze.

Pittsburgh Penguins - New York Rangers 4:3 (1:0, 1:3, 1:0, 0:0, 2:1) po rzutach karnych

Wyniki pozostałych spotkań:

Washington Capitals - Buffalo Sabres 4:3 (1:1, 2:2, 0:0, 0:0, 1:0) po rzutach karnych

Toronto Maple Leafs - Edmonton Oilers 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

Minnesota Wild - San Jose Sharks 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Chicago Blackhawks - Detroit Red Wings 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Arizona Coyotes - Vegas Golden Knights 5:2 (1:0, 2:1, 2:1,)

Anaheim Ducks - Colorado Avalanche 2:3 (0:1, 1:0, 1:1, 0:1)