Żeglarstwo MŚJ: Jakub Rodziewicz utrzymuje miejsce na podium

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 06.07.2018, 23:07

Kolejny dzień zmagań u wybrzeży Gdyni i kolejny dobry start Jakuba Rodziewicza. Polak spadł o jedną pozycję, ale utrzymał się na "pudle" i jest trzeci.

Jakub Rodziewicz zaczął dzisiejsze zmagania bardzo dobrze. W pierwszym wyścigu uplasował się na 4. pozycji. Słabiej poszło mu w drugim starcie. Uzyskał on swój najgorszy wynik w zawodach - 43. miejsce, ale nie liczy się on do dorobku punktowego. Te wyniki pozwoliły pozostać Polakowi w czołówce z niedużą strata do wyprzedzającego go Irlandczyka Liama Glynna, do którego traci dwa punkty. Liderem jest Niemiec Philipp Loewe. Z powodu kontuzji z rywalizacji wycofał Wojciech Klimaszewski. Drugi z Polaków w grupie złotej Piotr Ostrowski jest 38.

Magdalena Kwaśna prezentowała się dziś odwrotnie do Rodziewicza. Jej pierwszy wyścig był słabszy, bo zajęła 25. miejsce. Świetnie zaprezentowała się  za to w drugim starcie. Polka żeglowała na bardzo wysokim poziomie i pokonała wszystkie rywalki, finiszując na pierwszej pozycji. Te wyniki pozwoliły jej przesunąć  się o jedno miejsce w górę, obecnie jest 9. Kolejny spadek zanotowała natomiast Katarzyna Harc (44. pozycja). Na pierwsza lokatę awansowała Australijka Zoe Thomson.