Short track - ME: srebrny medal Natalii Maliszewskiej!

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 23.01.2021, 16:00

Natalia Maliszewska wywalczyła srebrny medal na dystansie 500 metrów podczas mistrzostw Europy w short tracku, odbywających się w Gdańsku. Lepsza od Polki okazała się tylko Suzanne Schulting, a na trzecim stopniu podium uplasowała się kolejna Holenderka – Xandra Velzeboer. Jest to już trzeci krążek czempionatu Starego Kontynentu naszej reprezentantki. Poprzednie trofea zdobyła również na tym samym dystansie – w ubiegłym roku w węgierskim Debreczynie wywalczyła brąz, a w 2019 roku w holenderskim Dordrechcie okazała się najlepszą europejską zawodniczką w tej konkurencji.

W finale A mogliśmy być świadkami zaciętej walki pomiędzy startującymi zawodniczkami. W pierwszym podejściu do biegu zdyskwalifikowana została medalistka ubiegłorocznych mistrzostw Europy – Martina Valcepina. Powodem tej kary było doprowadzenie do upadku Natalii Maliszewskiej. Bieg został powtórzony, a po dużych emocjach  triumfowała obrończyni tytułu – Holenderka Schulting, z wynikiem 43.317 s. Czas Polki wyniósł 43.441 s, a trzecia Velzeboer osiągnęła rezultat 43.474 s.

Podopieczna Urszuli Kamińskiej od początku była stawiana w roli faworytki, gdyż już w piątkowych eliminacjach prezentowała dobrą dyspozycję. W sobotę potwierdziła znakomitą formę, wygrywając swoje biegi w ćwierćfinale i półfinale. Zdobywając srebrny krążek, zawodniczka Juvenii Białystok dopełniła swoją kolekcję medali z europejskiego czempionatu.

W sobotniej rywalizacji na 500 metrów mogliśmy oglądać aż trzy reprezentantki naszego kraju. Oprócz Maliszewskiej wystartowały również Nicola Mazur oraz Gabriela Topolska. Pierwsza z nich także zaprezentowała dobrą dyspozycję, awansując do finału B, gdzie z czasem 44.448 s zajęła drugą pozycję. Topolska niestety odpadła w ćwierćfinale, gdzie pobiegła z rezultatem 44.762 s i zajęła czwarte miejsce w swojej grupie.