CS:GO: StylDunów przegrywa z HellRaisers w meczu o miejsce na Dreamhack Open January 2021
Adam Łakomy/ESL

• Data publikacji: 23.01.2021, 16:42

Niestety StylDunów po zaciętym, trzymapowym starciu przegrał z HellRaisers 1:2. Polski mix zaprezentował się z bardzo dobrej strony, ale i tak było to za mało na dzisiejszego rywala. Przez kwalifikacje do Dreamhack Open January 2021 nie przeszedł żaden polski zespół.

Serię rozpoczął wybrany przez polski zespół Mirage. Cała pierwsza połowa po stronie atakującej poszła wyśmienicie Polakom, którzy pokazali zaskakująco szeroki wachlarz taktyczny. Niebagatelne znaczenie miał clutch EXUSA w pistoletówce, kapitalnie spisywał się również Luz, dając multum otwierających fragów. Efekt? 10:5 do przerwy. Zamiana stron nie odmieniła wizerunku mapy - StylDunów domknął ją 16:7, solidnie prezentując się jako antyterroryści.

Następnie gracze przenieśli się na Dust2. Na swojej mapie, to HellRaisers zaczęło dyktować warunki. 34. drużyna światowego rankingu kontrolowała grę. Do zwycięstwa prowadził ich kalinka, wykręcając rating 2.11 (29-13)! Polacy nie mieli recepty na powstrzymanie świetnie grającego Litwina. HR wyrównało i do rozstrzygnięcia starcia potrzebna była trzecia mapa.

Train to mapa, która nigdy nie była zbyt przyjazna dla polskich zespołów. To właśnie na niej Virtus.pro musiało uznać wyższość Astralis w finale ELEAGUE Major 2017. Niestety, klątwa pechowych pociągów po raz kolejny okazała się krzywdząca. Już w po stronie terrorystów Polacy byli w dużych tarapatach. HR broniło się świetnie i skutecznie. Po zamianie ról nie doszło do przełomu, mimo wygranej pistoletówki. Rywale zwyciężyli 16:7.

Porażka StyluDunów oznacza, że na Dreamhack Open January 2021 nie zobaczymy żadnej polskiej drużyny. To też kolejny sygnał pokazujący jak wiele pracy trzeba będzie jeszcze włożyć by odbudować markę polskiej sceny Counter-Strike'a na świecie.

StylDunów 1:2 HellRaisers

Mirage 16:7 (10:5)

Dust 2 6:16 (4:11)

Train 7:16 (4:11)