Liga Europejska EHF: mistrzynie Polski uległy drużynie z Nantes
przemek.gabka@gmail.com

• Dodał: Przemysław Flis
  • Data publikacji: 23.01.2021, 20:00

W 3. kolejce fazy grupowej Ligi Europejskiej EHF szczypiornistki MKS-u Perła Lublin podejmowały Nantes Atlantique Handball. Lubelski zespół nie sprostał rywalkom i przegrał 26:31. Po tej porażce mistrzynie Polski straciły pozycję lidera grupy B Ligi Europejskiej EHF na rzecz drużyny z Nantes.

Pierwszą bramkę w sobotniej konfrontacji rozgrywanej w hali Globus zdobyła Magda Balsam, skutecznie finalizując szybki atak lubelskiego zespołu. Gospodynie miały spore problemy ze sforsowaniem defensywy rywalek i pokonaniem polskiej bramkarki drużyny z Nantes Adrianny Płaczek, a w 6. minucie po trafieniu Lotte Grigel ekipa z Nantes prowadziła 3:1. Dzięki kolejnemu trafieniu Magdy Balsam "Perełki" wyrównały (3:3). Chwilę później wskutek efektownego loba Dyénaby Sylli Francuzki odbudowały przewagę, doprowadzając do rezultatu 5:3. W kolejnym fragmencie zespół gości bezlitośnie wykorzystywał błędy lublinianek. Po trafieniu Orlane Ahandy na tablicy wyników widniał rezultat 10:5 dla przyjezdnych. W końcówce pierwszej części reprezentantki Koziego Grodu zmniejszyły straty. W 28. minucie dzięki bramce Marty Gęgi różnica stopniała do dwóch bramek (13:11). Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 15:12 na korzyść drużyny z Nantes.

Na początku drugiej części lubelska ekipa rzuciła się do odrabiania strat. Dzięki bramce Dagmary Nocuń w 33. minucie podopieczne Kima Rasmussena doprowadziły do remisu 15:15. W kolejnym fragmencie obserwowaliśmy niezwykle zaciętą rywalizację. Konsekwentna gra w obronie przyczyniła się do tego, że lublinianki przejęły inicjatywę. W 40. minucie po skutecznym rzucie Marty Gęgi gospodynie miały dwie bramki przewagi (19:17), jednak przyjezdne błyskawicznie wyrównały stan rywalizacji i po rzucie karnym wykończonym przez Lotte Grigel było 19:19. Żadna z ekip nie potrafiła zbudować wyraźnej przewagi, jednak od stanu 23:23 Francuzki zanotowały dobrą serię i doprowadziły do rezultatu 26:23. Te straty okazały się nie do odrobienia dla lubelskiego zespołu. Drużyna z Nantes wygrała 31:26 i objęła prowadzenie w grupie B Ligi Europejskiej EHF.

MKS Perła Lublin - Nantes Atlantique Handball 26:31 (12:15)

MKS Perła: Razum, Gawlik - Gęga 8, Balsam 6, Nocuń 3, Tatar 2, Rosiak 2, Malović 1, Anastacio 1, Szarawaga 1, Królikowska 1, Gadzina 1, Nosek.

Nantes: Płaczek, Andre, Fontaine-Carretero - De Paula 8, Ahanda 6, Grigel 6, Mitrović 4, Sylla 3, Hagman 2, Bellec 1, Ayglon Saurina 1, Dancette, Gassama Cissokho.