Piłka nożna: Hertha Berlin zwolniła Bruno Labbadię
Frank Schwichtenberg/Wikimedia Commons

• Data publikacji: 24.01.2021, 12:42

Hertha Berlin w niedzielę, 24 stycznia, poinformowała o zwolnieniu trenera Bruno Labbadii. Pierwsze pogłoski o dymisji trenera pojawiły się już w sobotę wieczorem po przegranym przez Herthę 1:4 meczu z Werderem Brema. Z klubu odchodzi również dyrektor sportowy, Michael Preetz.

Posada Bruno Labbadii była zagrożona już od dłuższego czasu ze względu na słabe wyniki Herthy w tym sezonie. Czarę goryczy przelała sobotnia porażka 1:4 na własnym stadionie z Werderem Brema. Bramki dla zwycięzców strzelali Davie Selke, Omer Toprak, Leonardo Bittencourt i Joshua Sargent. Jedyną bramkę dla gospodarzy strzelił w 45. minucie Jhon Cordoba. Krzysztof Piątek na murawie zameldował się w 64. minucie zmieniając Petera Pekarika. Polak miał dobrą szansę na strzelenie bramki pod koniec spotkania, jednak jego strzał cudownie obronił bramkarz Werderu.

Bruno Labbadia był trenerem Herthy Berlin od kwietnia 2020 roku. Poprowadził klub ze stolicy Niemiec w 28 spotkaniach, w których Hertha zanotowała 8 wygranych, 6 remisów i 14 porażek. W tym sezonie berliński zespół po rozegraniu 18. kolejek zajmuje 14. miejsce w Bundeslidze.

- Bruno Labbadia i jego zespół trenerski zainwestowali wiele pracy tydzień po tygodniu w rozwój zespołu. Jesteśmy mu winni wiele podziękowań. Ostatecznie jednak musimy powiedzieć, że mając 17 punktów po 18 meczach, jesteśmy w trudnej sytuacji. Tak więc, po dokładnym przemyśleniu, postanowiliśmy dać nowy impuls drużynie w postaci zmiany trenera. W najbliższych dniach przedstawimy następcę na stanowisku trenera - mówi Carsten Schmidt, prezes Herthy Berlin, na oficjalnej stronie klubu.

Według mediów nowym trenerem Herthy Berlin będzie Pal Dardai, który był już szkoleniowcem drużyny Krzysztofa Piątka w latach 2015-2019. Natomiast obowiązki dyrektora sportowego do końca tego sezonu pełnić będzie Arne Friedrich.