Puchar Anglii: Leicester pokonuje Brentford
Pottercomuneo / Wikimedia Commons

• Data publikacji: 24.01.2021, 17:30

W kolejnym z niedzielnych meczów 1/16 Pucharu Anglii Brentford na własnym obiekcie podejmowało Leicester City. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:3. Bramki dla zwycięzców strzelali Under, Tielemans i Albrighton.

Faworytem niedzielnego spotkania było Leicester City, które swoją rywalizację w Pucharze Anglii rozpoczęło od wygranej 4:0 ze Stoke City. Natomiast Brentford w poprzedniej rundzie pokonało 2:1 Middlesbrough. Pojedynek jednak rozpoczął się od niespodziewanie szybkiej bramki dla Brentford. Już w 6. minucie gola strzelił Mads Bech Sorensen. Duńczyk wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego, po którym wbił piłkę do bramki blisko prawego słupka. Bramkarz Leicester był bez szans.

Piłkarze gości mieli szybką okazję do rewanżu na gospodarzach. Po sześciu minutach od bramki doskonałą okazję miał Harvey Barnes, który odebrał świetne podanie w polu karnym, jednak jego strzał został zablokowany cudownym wślizgiem obrońcy. W kolejnych minutach nie działo się za dużo i choć to piłkarze Leicester więcej czasu mieli piłkę to nie potrafili stworzyć żadnego zagrożenia. Pod koniec pierwszej połowy szansę na strzelanie bramki mieli piłkarze Brentford. Świetny strzał z rzutu wolnego oddał Saman Ghoddos, który nad poprzeczką przeniósł Danny Ward.

Druga połowa rozpoczęcia się bardzo dobrze dla "Lisów". Już w 46. minucie spotkania bramkę na remis zdobył Cengiz Under. Turek wybiegł na wolną pozycję i piękne podanie Jamesa Maddisona zamienił na bramkę. Dzięki bramce piłkarze gości "poczuli krew" i zaczęli atakować. Po chwili mieli okazję na wyjście na prowadzenie po ładnym strzale Ayoze Pereza z krawędzi pola karnego. Chwilę po tej sytuacji bezsensowny faul w polu karnym popełnił Tarique Fosu i sędzia podyktował rzut karny, którego na bramkę zamienił Youri Tielemans.

Zawodnicy Leicester nie odpuszczali i po dziesięciu minutach mieli stuprocentową okazję do zdobycia bramki. Po dośrodkowaniu w pole karne piłkę przejął Under, znalazł wolne miejsce i gdy wydawało się, że piłka za moment znajdzie się w siatce uderzył daleko obok lewego słupka. Ta sytuacja nie złamała jednak gości i po kolejnych atakach w 71. minucie bramkę zdobył James Maddison, ustalając wynik spotkania na 3:1 dla Leicester.

Brentford - Leicester 1:3 (1:0)
Bramki: 6' Bech Sorensen - 46' Under, 51' Tielemans, 71' Maddison
Brentford: Daniels - Stevens, Bech Sorensen, Pinnock, Roerslev Rasmussen - Zamburek (84' Hayghart), Janelt (64' Jensen), Ghoddos (79' Gilbert) - Canos (64' Pressley), Forss, Fosu
Leicester: Ward - Pereira (70' Castagne), Amartey, Soyuncu, Thomas - Mendy (70' Ndidi), Tielemans - Under (76' Iheanacho), Maddison, Barnes - Perez (81' Albrighton)
Żółte kartki: 21' Zamburek
Sędzia: Michael Oliver