La Liga: FC Barcelona wymęczyła wygraną

• Data publikacji: 24.01.2021, 18:13

W niedzielnym meczu 20. kolejki La Ligi Elchce na własnym obiekcie podejmowało FC Barcelonę. W spotkaniu triumfowali piłkarze gości, którzy wygrali 2:0. Bramki dla Katalończyków strzelali de Jong i Puig.

Katalończycy do spotkania przystąpili osłabieni brakiem Lionela Messiego, który w dalszym ciągu pauzuje za czerwoną kartkę otrzymaną w finałowym meczu Superpucharu Hiszpanii. W początkowej fazie meczu na boisku nie działo się za dużo, a piłkarzom obu zespołów wyraźnie brakowało pomysłu na grę. Sytuacja ta zmieniła się w 29. minucie, kiedy to świetny strzał z woleja na obrzeżach pola karnego oddał Jordi Alba. Bramkarz Elche rzucił się do obrony, jednak piłka przeleciała obok niego i słupka. Po około pięciu minutach Barcelona ponownie miała szansę na bramkę, ale strzał Pedriego z obiecującej odległości przeleciał daleko obok bramki.

Barcelona dopiero w 39. minucie strzeliła, a właściwie wymęczyła bramkę. Braithwaite dośrodkował w pole karne do Griezmanna. Francuza ubiegł Badia, ale na tyle niefortunnie odbił futbolówkę, że ta leciała prosto do bramki. Zanim jednak wpadła do siatki to kopnął ją jeszcze Frankie de Jong. Po wznowieniu gry piłkę ręką w polu karnym zagrał Diego Gonazlez, jednak sędzia nie zdecydował się podyktować rzutu karnego dla Barcelony.

W 57. minucie po błędzie Mingueza w sytuacji sam na sam znalazł się Emiliano Rigoni. Piłkarz Elche oddał mocny strzał w lewy dolny róg bramki, ale genialną interwencją popisał sie ter Stegen i wybił piłkę za słupek. W kolejnych minutach ponownie na boisku nie działo się nic ciekawego. Pod koniec spotkania ponownie przycisnęli piłkarze gości. W 83. minucie bliski bramki był Trincao, jednak jego strzał z pola karnego obronił Edgar Badia, który w tym meczu świetną interwencją popisał się jeszcze trzy minuty później, ponownie po strzale Trincao.

Drugą bramkę piłkarze z Barcelony zdobyli w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry. Frankie de Jong pięknie podał do Ricarda Puiga, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku. Hiszpan z bliskiej odległości strzałem głową pokonał bramkarza Elche i ustalił wynik spotkania na 2:0. Po tym przeciętnym spotkaniu Katalończycy mogą cieszyć się, że udało im się wymęczyć trzy punkty przeciwko słabej w tym roku drużynie z Elche.

Elche - Barcelona 0:2 (0:1)

Bramki: 39' de Jong, 90' Puig

Elche: Badia - Mojica, Gonzalez, Verdu, Barragan - Rodriguez (82' Nino), Guti (74' Tete Morente), Marcone, Josan - Boye, Rigoni (75' Rigoni)

Barcelona: ter Stegen - Alba, Umtiti, Arajuro, Mingueza - de Jong, Busquets - Dembele (74' Trincao), Pedri (87' Puig), Griezmann - Braithwaite

Żółte kartki: 68' Busquets, 84' Griezmann

Sędzia: Valentin Pizarro Gomez