Piłka wodna: reprezentantki Węgier najlepsze w turnieju kwalifikacyjnym
Voltmetro/Wikimedia Commons

• Data publikacji: 24.01.2021, 22:00

W niedzielne popołudnie rozegrano finały kwalifikacji olimpijskich w piłce wodnej. Awans do igrzysk wywalczyły Holenderki i Węgierki. W finale turnieju zwyciężyła reprezentacja Węgier.

O godzinie 14.00 na basenie pojawiły się reprezentantki Słowacji oraz Izraela, które walczyły o siódme miejsce. Spotkanie zakończyło się wynikiem 10:13 dla Izraelitek. Następnie o piąte miejsce walczyły Kazaszki oraz Francuzki. Tym razem lepsze okazały się Europejki i triumfowały 12:10. W meczu o brązowy medal Greczynki pokonały Włoszki aż 10:4. W finale zmagań reprezentantki Węgier triumfowały w spotkaniu z Holenderkami 13:11.

Awans do igrzysk olimpijskich wywalczyły drużyny mierzące się w finale turnieju. Reprezentacje Węgier i Niderlandów dołączyły do gospodarzy igrzysk Japonii, USA (triumfatorki Ligi Światowej 2019), Hiszpanii (wicemistrzynie świata). Na igrzyskach wystąpią także Kanada, Australia, RPA, Rosja i Chiny, które przepustkę do Tokio wygrały w kwalifikacjach kontynentalnych.

W najbliższych tygodniach poznamy również pozostałych uczestników igrzysk olimpijskich wśród mężczyzn. Po zakończeniu turniejów kwalifikacyjnych nastąpi losowanie grup, w których rywalizować będą piłkarze i piłkarki podczas zmagań w Tokio.

o 7 miejsce: Słowacja - Izrael 10:13 (1:2, 4:1, 3:5, 2:5)

o 5 miejsce: Kazachstan - Francja 10:12 (1:3, 3:3, 4:3, 2:3)

o 3 miejsce: Grecja - Włochy 10:4 (4:1, 0:1, 4:1, 2:1)

Finał: Niderlandy - Węgry 11:13 (3:4, 2:2, 3:5, 3:2)