Kajakarze górscy nie zachwycili w Augsburgu

• Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 07.07.2018, 16:42

Nie był to udany dzień dla reprezentantów Polski, startujących dziś w drugim dniu Pucharu Świata w kajakarstwie górskim, który w ten weekend odbywa się w Augsburgu. Grzegorz Hedwig i Klaudia Zwolińska nie awansowali do finału, a mieszana dwójka Aleksandra Stach / Marcin Pochwała zajęła w nim ostatnie miejsce.

Dzisiejsze zmagania w Augsburgu rozpoczęły się od najważniejszych wyścigów w C1 panów i K1 kobiet. Najpierw rywalizacja odbyła się w półfinałach, później rozdano medale trzecich zawodów Pucharu Świata. W półfinale panów nie poradził sobie Grzegorz Hedwig. Polak, który we wczorajszych kwalifikacjach był 3., dziś popłynął wolno i z sześcioma karnymi sekundami, co z czasem 108,24 dało mu dopiero 18. lokatę. Gdyby nie wspomniana kara, nasz zawodnik po odjęciu tego czasu znowu byłby na trzecim miejscu i pewnie wszedłby do finału. Zawody wygrał Sideris Tasiadis, który w finale uzyskał czas 100,06, pokonując o 0,71 sekundy Słowaka Alexandra Slafkovskiego. Na najniższym stopniu podium uplasował się Luka Bozic (102,87).

Podobne rozczarowanie zaliczyła też Klaudia Zwolińska, której do awansu do półfinału było znacznie bliżej. Czas 115,53 to 13. w ogólnej klasyfikacji, a do 10-tej w półfinale Barbory Valikovej z Czech brakło tylko ledwie 1,38 sekundy, a za swój przejazd Polka dostała niepotrzebne dwie karne sekundy. Zawody w Augsburgu zwyciężyła dziś Jessica Fox z Australii (102,10), przed Brytyjką Mallory Franklin (108,56) i Evą Tercelj (108,86). Jak widać, reprezentantka Antypodów zmiażdżyła dziś resztę konkurencji.

Więcej radości mogła dać nam dziś mieszana dwójka – Aleksandra Stach / Marcin Pochwała. Biało-czerwoni – mimo największej liczby karnych sekund z pierwszej piątki (4) – zajęli w eliminacjach trzecią lokatę. Na tym etapie można było popłynąć bardzo spokojnie, bo do finału nie dostały się tylko trzy pary ,z trzynastu startujących. Spotkało to drużyny Holandii, Słowacji i Francji. Awans do finałów był dla Polaków sukcesem, ale niestety tam już poszło fatalnie. Nasza dwójka uzyskała czas 276,11, na co złożyły się dwie kary 50-sekundowe oraz cztery 2-sekundowe. Zawody wygrali gospodarze, przed dwoma duetami z Czech.