Piłka ręczna - MŚ: Polska - Niemcy [ZAPIS LIVE]

• Dodał: Miłosz Szade
  • Data publikacji: 25.01.2021, 16:30

Biało-Czerwoni zmierzą się z reprezentacją Niemiec w ostatnim meczu na mistrzostwach świata w Egipcie. Obie drużyny nie mają już szans na zakwalifikowanie się do ćwierćfinałów, jednak na pewno nie odpuszczą i potraktują tę rywalizację jak finał. W końcu sprawa rozgrywa się o honor. Czy reprezentanci Polski z przytupem zakończą udział na turnieju? Przekonamy się już o 20:30. Zapraszamy na relację na żywo!

POLSKA 23:23 NIEMCY (12:11) [ZAPIS LIVE]

Relacja na żywo

Biało-Czerwoni prowadzili przez większość spotkania, ale niestety nie wytrzymali presji w końcówce. Mistrzostwa w Egipcie dobiegły końca dla naszych reprezentantów. Młodzi zawodnicy zgarnęli cenne doświadczenie. Mamy nadzieję, że zaprocentuje ono na przyszłych czempionatach!

Adam Morawski wybrany zawodnikiem meczu.

23:23 Koniec spotkania! Niemcy zbyt długo rozgrywali akcję i sędziowie ją przerwali. Patryk Walczak marnuje piłkę meczową i spotkanie kończy się remisowym rezultatem. Niemcy pozostają na trzecim miejscu w grupie.

23:23 Kara dla Przybylskiego! 26 sekund do końca.

23:23 Sędziowie sygnalizują grę pasywną. Trener Niemiec prosi o czas. Pozostało 45 sekund.

23:23 Szymon Sićko na remis! Ostatnia minuta spotkania!

22:23 Polacy stracili wypracowaną przewagę i to Niemcy wychodzą na jednobramkowe prowadzenie. Bramka z lewego skrzydła.

22:22 Niemcy nie wykorzystują rzutu karnego!

22:22 Niemcy wyprowadzają kontrę i powstrzymuje ją Piotr Chrapkowski! Niestety robi to w nieprzepisowy sposób. Dwie minuty kary dla doświadczonego zawodnika

22:22 Ostatnie 5 minut rywalizacji! Mecz zaczyna się od poczatku.

21:20 Cóż za piękna akcja Polaków! Rafał Przybylski wrzuca piłkę w pole karne i Szymon Sićko nie myli się rzutem w trakcie lotu!

20:19 Rafał Przybylski! Pierwsze trafienie w meczu, ale jakże ważne! Ponownie wychodzimy na prowadzenie.

19:19 Niemcy mieli okazję wyjść na prowadzenie ale Adam Morawski nie daje im takiej możliwości! Patryk Rombel prosi o czas. Trener chce przekazać zawodnikom, jak rozegrać ostatnią akcję w okrojonym składzie.

19:19 Polacy w podwójnym osłabieniu przez błąd zmiany. Ryzyko grania z pustą bramką się nie opłaciło i Niemcy wyrównują.

19:18 Czas na decydujące 10 minut meczu. Kto wytrzyma wojnę nerwów?

19:18 Dwie minuty kary dla Patryka Walczaka i rzut karny dla naszych rywali. Marcel Schiller się nie myli.

19:16 Pomimo grania piątką w polu reprezentacja Niemiec zdobywa bramkę. Strzelcem gola Philipp Weber.

19:15 Podwójne osłabienie Niemców! Najpierw ostry faul Sebastiana Firnhabera a potem zagranie nogą Paula Druxa. W krótki róg bramki trafia Arkadiusz Moryto.

18:15 Świetna praca Biało-Czerwonych w defensywie skutkuje wyprowadzeniem ataku i golem Macieja Pilitowskiego. Rozgrywający Energii MKS Kalisz świetnie zwiódł przeciwników.

17:15 Adam Morawski przypomina kto w tym meczu prezentuje się najlepiej! Ważna interwencja Polaka podczas grania w mniejszości.

17:15 Pierwsza kara czasowa w polskich szeregach. Rafał Przybylski tymczasowo schodzi z boiska. Niemcy wykorzystują chwilową przewagę.

16:13 Biało-Czerwoni wykorzystują grę w przewadze. Tomasz Gębala świetnie wypatrzył niepilnowanego Arkadiusza Moryto i ten precyzyjnym rzutem trafia w okienko bramki.

15:13 Niemcy przełamują impas. Najpierw z koła Uwe Gensheimer a potem z drugiej linii Philipp Weber.

15:11 Bomba z dystansu Macieja Pilitowskiego! Alfreð Gíslason prosi o czas.

14:11 2 minuty kary dla Juliusa Kühna za faul na Macieju Gębali. Przemysław Krajewski ponownie pewnie wykonuje rzut z siódmego metra.

13:11 Polacy dobrze wchodzą w mecz po przerwie! Maciej Gębala przedziera się przez obrońców i rzuca trzecią bramkę w tym spotkaniu.

Wracamy na New Capital Sports Hall. Liczymy na równie emocjonującą połówkę spotkania!

12:11 Koniec pierwszej cześć spotkania! Polacy źle rozgrywają atak i tracą bramkę. Bohaterem meczu do tej pory jest Adam Morawski. Czy polscy szczypiorniści utrzymają prowadzenie i wygrają ostatnie spotkanie w Egipcie? Przekonamy się już za kilkanaście minut!

12:10 Ostatnia minuta pierwszej połowy. Patryk Rombel prosi o czas.

12:10 Rzut karny dla Biało-Czerwonych. Przemysław Krajewski ponownie górą i zdobywamy dwubramkowe prowadzenie.

11:10 Adam Morawski ponownie zatrzymuje Niemców! 9 udanych interwencji Polaka.

11:10 Selekcjoner Niemców prosi o czas.

11:10 Krajewski nie daje rady z trudnej pozycji na lewym skrzydle. Piłka mknęła obok słupka.

10:10 Niemcy wyrównują. Paul Drux zaskakującym rzutem trafia do siatki.

10:8 Szymon Sićko pokazuje swoją największą broń- bramka rozgrywającego z dystansu.

9:6 Patryk Walczak sprytnie przejmuje piłkę i nie myli się w sytuacji sam na sam.

7:6 Arkadiusz Moryto wbiega na koło i niczym rasowy obrotowy lobuje niemieckiego bramkarza. Szybka odpowiedź rywali.

6:5 Tomasz Gębala wykorzystuje swoje warunki fizyczne i w indywidualnej akcji zdobywa bramkę.

5:5 Cios za cios. Rywalizacja przebiega bardzo wyrównywanie. Ponowny błąd Polaków skrupulatnie wykorzystany przez Niemców.

4:4 Kolejna prosta strata Polaków i gol Niemców. Przemysław Krajewski napędził akcję, podał do Arkadiusza Moryty i szybko odpowiedzieliśmy.

3:3 10 minut za nami. Na tablicy wyników remis. Uwe Gensheimer wpisał się na listę strzelców.

3:1 Morawski show! Po raz kolejny obronił rzut przeciwnika. Bramkę dla Polaków z koła zdobył Maciej Gębala.

2:1 Sędziowie sygnalizowali grę pasywną i Arkadiusz Moryto wziął sprawy w swoje ręce. Piękne trafienie ze skrzydła.

1:1 Pierwsza bramka Polaków! Z rzutu karnego na dwa tempa trafił Przemysław Krajewski.

0:1 Niemcy wyszli na prowadzenie i mieli okazję powiększyć je do dwóch bramek, jednak ponownie nie dali rady przeciwko Adamowi Morawskiemu.

0:0 Pojedynek między kolegami z drużyny. Andreas Wolff obronił karnego i dobitkę Arkadiusza Moryto.

0:0 Dwie interwencje Adama Morawskiego! Kapitalny początek młodego bramkarza.

0:0 Zawody rozpoczęte! Cytując Andrzeja Twarowskiego: " Siadamy głęboko w fotelach, zapinamy pasy i startujemy!". Niemcy przy piłce.

Ważna informacja: Michał Olejniczak poza kadrą z powodu kontuzji.

Czas na hymny narodowe

Już za 15 minut podopieczni Patryka Rombla rozpoczną pojedynek z reprezentacją Niemiec!

Relacja z meczu Polska - Niemcy rozpocznie się przed 20:30. Zapraszamy!