Wimbledon: pogrom faworytek! Liderka rankingu kończy turniej!

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 07.07.2018, 17:15

Z pierwszej dziesiątki rankingu WTA w drugim tygodniu Wimbledonu zagra już tylko Karolina Pliskova. Dziś z turniejem pożegnała się rozstawiona z nr 1. triumfatorka tegorocznego Roland Garros, czyli Rumunka Simona Halep. Sensacyjnie uległa Hsieh Su-Wei z Tajwanu.

Pierwszy set nie zwiastował sensacji, choć pokazał, że tenisistka z Tajwanu będzie zaciekle walczyć. Spotkanie rozpoczęło się od serii aż pięciu przełamań. Korzystnie wyszła na tym Halep, ponieważ to ona miała ostatecznie przewagę, która zdołała utrzymać do końca partii Powiększyła ją jeszcze, gdyż piłkę setową wywalczyła i wykorzystała przy serwisie Hsieh.

Drugi set był dość wyrównany. Coraz lepiej radziła sobie Tajwanka. To zaowocowało przełamaniem na 2-1. Azjatka nie zdołała tej przewagi utrzymać, ponieważ Halep wyrównała na 3-3. Hsieh grała jednak bardzo ambitnie, dzięki czemu ponownie zdobył przewagę i serwowała na 6-4. Pewnie wygrała gema przy swoim podaniu i wyrównała stan meczu.

Na początku decydującej odsłony meczu wydawało się, że faworytka opanowała sytuację. Co prawda przewagę zdobytą w drugim gemie natychmiast wypuściła, jednak po chwili znów przełamała. Prowadziła już 4-1, a kilka minut później serwowała na 6-3. Dała się jednak przełamać tenisistce z Tajwanu, która stanęła przed szansą wyrównania. Udało jej się to, chociaż przy własnym podaniu musiała bronić piłki meczowej dla Halep. Zyskała dzięki temu pewność siebie, przełamała Rumunkę i choć serwując po mecz musiała bronić break-pointów, to uczyniła to skutecznie i wywalczoną piłkę meczową wykorzystała. Tym samym sprawiła sensację, eliminując jedną z głównych faworytek do zwycięstwa w turnieju. Po raz trzeci w karierze zagra w czwartej rundzie turnieju wielkoszlemowego, ale po raz pierwszy w Londynie. Czy stać ją w wieku 32 lat na pierwszy ćwierćfinał?

Simona Halep (ROU) [1] – Hsieh Su-Wei (TPE) 6-3 4-6 5-7