Tauron Liga: siatkarki Radomki wywiązały się z roli faworytek

• Dodał: Przemysław Flis
  • Data publikacji: 25.01.2021, 20:25

W 17. kolejce Tauron Ligi E.LECLERC MOYA Radomka Radom podejmowała ekipę DPD Legionovii Legionowo. Październikowa konfrontacja tych drużyn rozgrywana w Legionowie zakończyła się dosyć gładkim zwycięstwem Radomki i to zespół prowadzony przez Riccardo Marchesiego był faworytem w rewanżu. Pierwszą partię tego spotkania dosyć niespodziewanie wygrały zawodniczki z Legionowa, jednak w kolejnych setach gospodynie potwierdziły swoją klasę i zwyciężyły 3:1.

Starcie dwóch ekip z Mazowsza rozpoczęło się lepiej dla Legionovii. Wskutek błędu Justyny Łukasik przyjezdne prowadziły 6:3. Zespół z Legionowa wykorzystywał pomyłki przeciwniczek i utrzymywał przewagę. Dzięki konsekwentnej oraz skutecznej grze podopieczne Alessandro Chiappiniego powiększyły różnicę do pięciu oczek (21:16). Ostatecznie legionowianki wykorzystały drugą piłkę setową i triumfowały w pierwszej partii 25:20.

Na drugiego seta siatkarki Radomki wyszły niezwykle zmotywowane i dzięki skutecznemu atakowi Janisy Johnson prowadziły 5:2. W kolejnych akcjach zawodniczki z Legionowa próbowały doprowadzić do remisu, ale nie były w stanie postawić się dobrze dysponowanym przeciwniczkom. Po punkcie zdobytym przez Andressę Picussę na tablicy wyników widniał rezultat 16:11 na korzyść gospodyń. W końcówce przyjezdne miały problemy z kończeniem akcji, a ekipa prowadzona przez Riccardo Marchesiego powiększała różnicę i wygrała drugą odsłonę 25:16.

Po wyrównanym początku trzeciej partii zespół z Radomia zaczął odskakiwać przeciwniczkom. Dzięki blokowi Janisy Johnson, która zatrzymała Julie Olivieirę Souzę miejscowe prowadziły 13:9. Natomiast legionowianki szybko wyrównały stan rywalizacji, doprowadzając do wyniku 14:14. O wygranej miała zadecydować końcówka. Po skutecznych zagraniach Bruny Honorio Marques Radomka odskoczyła na dwa oczka (22:20). Gospodynie utrzymały tę przewagę do końca seta, zwyciężając trzecią partię 25:23.

Na początku czwartej odsłony obserwowaliśmy wyrównaną grę. Po nieudanym ataku Bruny Honorio Marquez legionowianki prowadziły 9:6. W kolejnym fragmencie przyjezdne zaprezentowały kilka niedokładnych zagrań, a rywalki odrobiły straty, doprowadzając do wyniku 14:14. Obie drużyny zaciekle walczyły o każdy punkt, ale w kluczowym momencie seta to zawodniczki Radomki zanotowały kapitalną serię i odskoczyły przeciwniczkom na pięć oczek (23:18). Te straty okazały się nie do odrobienia dla siatkarek Legionovii. Gospodynie wygrały czwartego seta 25:20, a cały mecz 3:1. Dzięki tej wygranej drużyna z Radomia awansowała na pozycję wicelidera Tauron Ligi, wyprzedzając w tabeli ŁKS Commercecon Łódź.

W następnym meczu E.LECLERC MOYA Radomka Radom zagra na wyjeździe z Jokerem Świecie (31 stycznia, 20:30). Natomiast DPD Legionovia Legionowo podejmie ekipę Enea PTPS Piła (1 lutego, 20:30).

E.LECLERC MOYA Radomka Radom - DPD Legionovia Legionowo 3:1 (20:25, 25:16, 25:23, 25:20)

MVP: Janisa Johnson