NHL: Canucks zdeklasowali Senators

• Data publikacji: 26.01.2021, 08:47

We wtorkową noc za oceanem mogliśmy oglądać tylko jedno spotkanie. Vancouver Canucks podejmowali w Rogers Arena Ottawę Senators. Zespoły nie są w najlepszej formie, co tylko potwierdza obecny sezon. Canucks wygrali jedynie dwa na siedem spotkań, Senators zaś tylko jedno.

Mecz rozpoczął się w interesujący sposób, a na lodzie toczyła się prawdziwa walka. Już w 2. minucie na ławkę kar odesłany został Tanner Pearson. Goście grali w przewadze, jednak nie byli w stanie jej wykorzystać. Pierwsza bramka padła już w 9. minucie meczu. Płaski strzał Alexa Edlera spod niebieskiej linii obronił Matt Murray, parując jednak krążek wprost przed siebie. Przed bramką we właściwym czasie znalazł się Brandon Sutter i niemal leżąc w kapitalny sposób pokonał bramkarza Senators. Gospodarze naciskali i w 14. minucie zdobyli kolejnego gola. Krążek przed bramkę wyłożył Jay Beagle, a w siatce umieścił go Tyler Motte. Druga tercja rozpoczęła się od wykluczeń z obu stron, ale aktywniejsi stali się przyjezdni. W 14. minucie na wstrzelenie krążka przed bramkę zdecydował się Thomas Chabot, a tam ustawiony był Austin Watson, który w idealnym momencie dostawił kij i krążek pofrunął nad głową Thatchera Demko. Goście zdobyli gola kontaktowego i zachowali szanse na dalszą walkę. Stało się jednak zupełnie inaczej, bowiem to Orki dążyły do strzelenia kolejnej bramki. W 12. minucie trafienie zaliczył Tanner Pearson, a w 17. drugiego gola zdobył Brandon Sutter. Gospodarze przed ostatnią tercją prowadzili 4:1. Trzecia odsłona była zdecydowanie najciekawsza ze względu na agresywniejszą postawę obu drużyn. Przez całe 20 minut sędzia posłał na ławkę kar 9 zawodników. Pod względem bramek tercja okazała się jednostronna. W 12. minucie Bo Horvat mocnym strzałem trafił w słupek, a krążek przechwycił Quinn Hughes, który z najbliższej odległości pokonał Murraya. Niespełna 3 minuty później Senators kolejny raz musieli uznać wyższość rywali. Po wygranym wznowieniu do bramki, po strzale z dystansu trafił Olli Juolevi. W 19. minucie po kolejnej bramce hat-trickiem mógł pochwalić się Brandon Sutter. Canucks ostatecznie pokonali Senators 7:1, awansując tym samym na 5 pozycję w Dywizji Północnej.

Vancouver Canucks – Ottawa Senators 7:1 (2:0, 2:1, 3:0)