Pewne zwycięstwo Doroty Borowskiej w Poznaniu

• Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 07.07.2018, 17:45

Ostatniego dnia Mistrzostw Polski w kajakarstwie nie było większych niespodzianek. Najbardziej wyraziste zwycięstwo w C1 na 500 metrów zdobyła Dorota Borowska. Ciekawym finałem była też rywalizacja mężczyzn w C2 na 500 metrów, gdzie po zaciętej walce złoto wygrali miejscowi – Michał Łubniewski i Vincent Słomiński.

Pierwszym finałem dzisiejszego dnia na Mistrzostwach Polski w kajakarstwie był wyścig w C2 na 500 metrów mężczyzn. Niespodzianki nie było. Wygrała osada miejscowego KS Stomil Poznań – Michał Łubniewski i Vincent Słomiński, którzy czasem 1:43,652 pokonali o 0,048 sekundy reprezentantów Zawiszy Bydgoszcz – Aleksandra Kitewskiego i Normana Zezulę. Podium zamknęli Tomasz Barniak i Mateusz Kamiński (OKSW Olsztyn) – 1:43,880.

Nie było żadnej sensacji w rywalizacji najlepszych kanadyjek na 500 metrów. O ponad dwie sekundy tytuł wywalczyla Dorota Borowska z NOSiRu Nowy Dwór Mazowiecki (2:13,575), wyprzedzając Magdę Stanny (2:15,611) oraz Sylwię Szczerbińską (2:17,871). Tu krajowa hierarchia już przed startem w Poznaniu była jasna, a dziś znalazła ona tylko potwierdzenie.

Mistrzostwa zakończyły się wyścigami jedynek na dystansie 5000 metrów. Wśród kajakarek tytuł zdobyła Weronika Szymańska, u kanadyjek tytuł wygrała Sylwia Szczerbińska, która odegrała się Magdzie Stanny za wyścig na 10-krotnie krótszym dystansie. Wśród kajakarzy wygrał Dawid Byrdek, a ostatni tytuł na tych zawodach – na najdłuższym dystansie kanadyjkarzy – zdobył Marcin Grzybowski.