Wimbledon: Matkowski lepszy od Rosolskiej w mikscie

• Data publikacji: 07.07.2018, 21:15

W I rundzie miksta po przeciwnych stronach siatki mogliśmy zobaczyć dwoje Polaków. Z jeden strony Marcin Matkowski w parze z Rumunką Mihaelą Buzarnescu, natomiast z drugiej strony siatki Alicja Rosolska grająca w parze z Hindusem Divijem Sharanem. W "polskim" pojedynku lepszy okazał się Marcin Matkowski, polsko-rumuńska para pewnie wygrała spotkanie 2:0 i awansowała do 1/16 turnieju.

Pierwszy set był niezwykle zacięty. Żadna z nie była w stanie przełamać serwisu, aż do momentu, gdy przy stanie 3:4 serwująca Alicja Rosolska oddała swoje podanie. Serwująca po zwycięstwo w pierwszym secie Rumunka miała problemy z zakończeniem seta. Rosolska i Sharan mieli szansę na powrócenie do walki o pierwszego seta, lecz nie udało im się wykorzystać break pointa i to para Matkowski/Buzarnescu mogła cieszyć się z wygrania pierwszej partii 6:3.

Drugi set bardzo dobrze rozpoczęła para polsko-hinduska, która po zaledwie 9 minutach gry prowadziła 4:1 z jednym przełamaniem. Wydawało się, że Ala Rosolska z Divijem Sharanem doprowadzą do trzeciej decydującej partii. Niestety chwilowa słabsza dyspozycja serwisowa Polki doprowadziła do przełamania powrotnego i doprowadzenia do remisu 4:4. Wszystko zmierzało do rozgrywki tie-break'owej, niestety po raz kolejny Ala Rosolska dała się przełamać. Mihaela Buzarnescu po raz drugi stanęła przed szansą zakończenia seta i po raz drugi udało jej się to zrobić.