LoL - Ultraliga: Illuminar Gaming i AGO Rogue liderami po dwóch kolejkach

• Data publikacji: 27.01.2021, 21:33

Za nami kolejna dawka wielkich emocji w Ultralidze. Dziś byliśmy świadkami zaskoczeń, powrotów do gry i zaciętej walki do samego końca. Wszystkie drużyny stanęły na wysokości zadania, dzięki czemu nie było kompletnie jednostronnych spotkań.

Komil&Friends 0-1 Illuminar Gaming (MVP: Melonik)

Ornn/Kayn/Ivern/Miss Fortune/Seraphine - Camille/Lillia/Yone/Jhin/Galio

Pierwsza mapa dzisiejszego dnia była najdłuższą w historii Komil&Friends. Na początku widzieliśmy wymiany na górnej oraz dolnej alei. Pierwszą krew wziął KonDziSan, ale na prowadzenie 3-1 w eliminacjach wyszło IHG. Potem rozgrywka nieco się uspokoiła, lecz ekipa Komila traciła farmą do przeciwników. Natomiast potem się trochę odbili, ponieważ KonDziSan zgarnął podwójne zabójstwo, a potem wyeliminował również Czajka. Jednak po tych sytuacjach Illuminar przejęło pełną kontrolę nad grą i brało smoki oraz wieże, nie wdając się w niepotrzebne potyczki. Losy spotkania ostatecznie rozwiązała walka drużynowa w 21 minucie. KNF razem z Heroldem poszło na środkową aleję, a Illuminar wyskoczyło ze wszystkich stron i zmiażdżyło rywali. Koniec meczu nastąpił w 25 minucie.

Team ESCA Gaming 1-0 Gentlemen's Gaming (MVP: Jaqen)

Wukong/Elise/Lucian/Aphelios/Maokai - Aatrox/Volibear/Syndra/Jhin/Rell

Od początku rozgrywki lepiej pokazywało się GMG. Ekipa Chosi’ego brała smoki, Heroldy oraz wyłapywała Elise. Oliwy do ognia dodała solowa eliminacja wspomnianego środkowego na Domolesie. Nie była to jego ostatnia solowa eliminacja, ponieważ trochę później wysadził Meleksa. W 19 minucie ESCA próbowała wyłapać Syndre zakradając się w krzaku na dolnej alei. Jednak nie wyszło to po ich myśli, ponieważ Dżentelmeni się tego domyślili i ich wyeliminowali. Mogłoby się wydawać, że ta akcja gwarantuje zwycięstwo dla GMG. Aczkolwiek dokończenie tej mapy wcale nie było tak blisko, gdyż w złym momencie poszli na Barona. Przez co TEG wzięło smoka, po czym zdążyło podejść do jamy Nashora i wyłapać dwójkę rywali.

Potem jednak GMG zgarnęło duszę smoka, wygrało walkę drużynową oraz wzięło Barona. Wtedy wystarczyło już tylko pójść środkiem, lecz Gentlemen’s Gaming się rozdzieliło, a Jaqen wyłapał ich strzelca i środkowego, po czym TEG wzięło inhibitor. To oznaczało już tylko jedno następna walka będzie o wszystko. Tą wygrała ESCA, dzięki genialnemu wejściu Jaqena.

AGO Rogue 1-0 7more7 Pompa Team (MVP: Lurox)

Gangplank/Taliyah/Twisted Fate/Miss Fortune/Alistar - Cho'Gath/Graves/Zoe/Jhin/Galio

Start meczu tygodnia był zdecydowanie najspokojniejszy. Widzieliśmy parę spalonych błysków, a Pompa wzięła smoka. Nawet pierwsza walka drużynowa skończyło się jednym zabójstwem dla Chresa. Jednak przewaga AGO Rogue z każdą minutą zwiększała się za sprawą większej farmy na każdej linii oraz niszczenia wież. Kluczowa była akcja w 18 minucie, ponieważ znakomicie zagrał w niej Lurox i zgarnął potrójne zabójstwo. Potem poszedł już efekt kuli śnieżnej i RGO powoli przybliżało się do zwycięstwa. Mapa zakończyła się w 31 minucie.

K1CK Neosurf 1-0 devils.one (MVP: Puki Style)

Gangplank/Hecarim/Seraphine/Kai'Sa/Alistar - Aatrox/Lillia/Annie/Xayah/Galio

Pierwsza krew w ostatnim starciu drugiej kolejki padła na górnej alei. Sheru w pojedynkę wyeliminował Kackosa. Niedługo potem Puki Style zgarnął dwa zabójstwa, a K1 zniszczyło wieże na dolnej alei. Następnie ich przewaga powoli się powiększała, za sprawą Herolda, piekielnego smoka oraz większej farmy. Kluczowa był sytuacja w 17 minucie, ponieważ Bruness wyłapał Kralzera, po czym postawił Herolda i razem ze swoją ekipą zniszczył kolejne dwie wieże. Jednak potem walki były w miarę wyrównane, lecz po nich w 21 minucie Puki Style miał statystyki 8/0/0 i komentatorzy myśleli już tylko o pencie dla niego. Ta nie przyszła, ale potrójne zabójstwo I 14/0/0 na koniec gry z pewnością mogło rozweselić naszego strzelca.

Już za tydzień jak zwykle we wtorek i w środę następne mecze Ultraligi. Z pewnością najciekawszym starciem będą derby między Illuminar Gaming oraz 7more7 Pompa Team o prowadzenie w tabeli, która aktualnie prezentuje się tak:

1. Illuminar Gaming (4:0)

1. AGO Rogue (4:0)

3. 7more7 Pompa Team (3:1)

4. Team ESCA Gaming (2:2)

4. K1CK Neosurf (2:2)

6. devils.one (1:3)

7. Gentlemen's Gaming (0:4)

7. Komil&Friends (0:4)