Puchar Króla: Barcelona awansowała do ćwierćfinału

• Data publikacji: 27.01.2021, 23:00

W środę, 27 stycznia, w ramach 1/8 Pucharu Króla Rayo Vallecano podejmowało na własnym obiekcie FC Barcelonę. Drużyna z Katalonii nie bez problemów pokonała gospodarzy 2:1 i awansowała do ćwierćfinału rozgrywek. Bramki dla zwycięzców strzelali Lionel Messi i Frankie de Jong.

W środowym pojedynku 1/8 Pucharu Króla piłkarze Barcelony od samego początku mieli przewagę nad rywalami. Jednak nie byli w stanie poważnie zagrozić bramce Rayo Vallecano aż do 20. minuty meczu, w której w polu karnym piłkę dostał Frankie de Jong. Holender oddał piękny strzał na bramkę, jednak piłka odbiła się od poprzeczki. Pięć minut później swoją okazję mieli zawodnicy gospodarzy. Po wrzutce w pole karne z rzutu wolnego piłkę dostał Santiago Comesana i główkował w kierunku prawego słupka bramki Katalończyków. Tym razem świetną interwencją popisał się Neto.

Obraz gry w dalszym ciągu się nie zmieniał. Zawodnicy Koemana cały czas nie potrafili znaleźć sposobu na zdobycie bramki. W 36. minucie świetną okazję miał Ricard Puig, jednak jego strzał, podobnie jak de Jonga, trafił w poprzeczkę. Rezultat remisowy utrzymał się do przerwy. Na samym początku drugiej połowy Barcelona mogła wyjść na prowadzenie. Lionel Messi podszedł do rzutu wolnego ze średniego dystansu i oddał genialny strzał, jednak piłka znowu odbiła się tylko od poprzeczki i wypadała poza boisko.

Kolejne minuty nie przynosiły nic nowego, aż do 63. minuty, kiedy Fran Garcia otrzymał dobre podanie w pole karne i szybko strzela na bramkę pokonując Neto. Rayo nieoczekiwanie wyszło na prowadzenie. Zawodnicy z Barcelony po chwili wyrównali, jednak sędzia nie uznał bramki pokazując spalonego. To tylko zmotywowało Katalończyków. W 70. minucie po świetnej akcji Antoine Griezmann podał do Messiego, który tylko wbił piłkę do pustej bramki.

Dziesięć minut później Jordi Alba wykonał dobre podanie w pole karne, które przyjął de Jong i z małej odległości strzelił drugą bramkę dla Barcelony. Tym razem nie było wątpliwości przy strzale Holendra i bramka została uznana. Do końca meczu goście kontrolowali przebieg spotkania. Już w doliczonym czasie gry Messi miał szansę na ustrzelenie dubletu. Do Argentyńczyka piłka trafiła po cudownym podaniu Pedriego, jednak ten posłał ją obok prawego słupka. Barcelona ostatecznie wygrała 1:2, jednak z pewnością nie był to spacer dla wicemistrzów Hiszpanii.

Rayo Vallecano - FC Barcelona 1:2 (0:0)

Bramki: 63' Fran Garcia - 70' Messi, 80' de Jong
Rayo: Dimitrievski - Martos (84' Isi), Catena Marugan, Saveljich, Hernandez Fernandez (84' Advincula) - Fran Garcia, Montiel (57' Garcia), Trejo, Martin (71' Suarez) - Qasmi (71' Antonin)
Barcelona: Neto - Firpo (68' Pedri), Lenglet, Araujo, Mingueza - Puig (68' Alba), Busquets, de Jong - Griezmann (85' Braithwaite), Messi, Trincao (68' Dembele)
Żółte kartki: 10' Comesana, 55' Trejo, 89' Suarez - 60' Koeman (poza boiskiem), 73' Dembele, 90+1' Braithwaite
Sędzia: Guillermo Cuadra