Sławomir Łukasik zdyskwalifikowany

• Data publikacji: 07.07.2018, 23:33

W Val di Sole odbyły się kolejne zawody Pucharu Świata w kolarskim zjeździe. Reprezentant Polski Sławomir Łukasik został zdyskwalifikowany w kwalifikacjach. Zmagania wygrali Amaury Pierron i Tahnee Seagrave.

Podczas poprzedniej rundy Pucharu Świata w Leogang Sławomir Łukasik awansował do finału. Tym razem przez dyskwalifikację nie miał takiej możliwości. Triumfował Amaury Pierron, który w finale uzyskał czas 3:36.788. Francuz umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Blisko pokonania reprezentanta Francji byli Brytyjczycy, którzy mieli nieduże straty do Pierrona. Laurie Greenland stracił 5 dziesiątych części sekundy, a Danny Hart 6 dziesiątych części sekundy.

1. Amaury Pierron (Francja)
2. Laurie Greenland (Wielka Brytania)
3. Danny Hart (Wielka Brytania)
4. Luca Shaw (Stany Zjednoczone)
5. Thomas Estaque (Francja)
6. Mark Wallace (Kanada)

W zawodach kobiet nie wystartowała Myriam Nicole. Z tego powodu Francuzka straciła prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Wygrała Brytyjka Tahnee Seagrave, która awansowała na drugą pozycję w Pucharze Świata. Seagrave uzyskała czas 4:26.424 i wyprzedziła o zaledwie dziesiątą część sekundy Rachel Atherton. Atherton objęła prowadzenie w Pucharze Świata. Trzecie miejsce zajęła Słowenka Monika Hrastnik.