Piłka ręczna - MŚ: półfinały [MULTIRELACJA LIVE]

• Data publikacji: 29.01.2021, 16:30

Czas na walkę o finał! Po raz pierwszy w historii mistrzostw świata wszyscy półfinaliści nie mają ani jednej porażki na koncie - dzisiaj ta sytuacja ulegnie zmianie. Który zespół zagra w meczu o złoto, a kto będzie musiał zadowolić się walką o trzecie miejsce? Zapraszamy na naszą łączoną relację z półfinałowych pojedynków. Startujemy tuż przed 17:30!

FRANCJA - SZWECJA 26:32

HISZPANIA - DANIA 33:35 (16:18)

Relacja na żywo

Hiszpania - Dania - 33:35 - Najlepszym zawodnikiem spotkania został Mikkel Hansen. To spotkanie z pewnością należało do jednych z najbardziej emocjonalnych tego turnieju. Praktycznie do samego końca nie było wiadomo, kto trafi do wielkiego finału czempionatu. Ostatecznie to reprezentanci Danii zawalczą ze Szwecją o złoty krążek i obronę tytułu z 2019 roku. Już dziś zapraszamy na naszą relację na żywo z tego wydarzenia!

Hiszpania - Dania - 33:35 - KONIEC MECZU! Finał dla Duńczyków!

Hiszpania - Dania - 33:34 - Cóż za pech Marchana! Uderza w poprzeczkę... Dziesięć sekund do końca!

Hiszpania - Dania - 33:34 -Przerwę na żądanie wykorzystuje trener reprezentacji Hiszpanii. Akcję po powrocie rozpoczną mistrzowie Europy.

Hiszpania - Dania 33:34 - Dwie minuty do końca, a Alex Dujshebaev siódmą bramką zbliża swoją drużynę do rywali. Znów tylko jeden punkt różnicy!

Hiszpania - Dania 32:34 - Emocje udzielają się także trenerowi Duńczyków, który otrzymuje żółtą kartkę. Niklas Landin Jacobsen idealnie wykorzystuje swoje doświadczenie, broniąc rzut Hiszpanów w tak ważnym momencie!

Hiszpania - Dania - 31:33 - Hiszpanie jednak wciąż nie odpuszczają. To będzie emocjonująca końcówka.

Hiszpania - Dania - 29:33 - Mistrzowie Świata z pewnością mają chrapkę na obronę tytułu w tym roku i podkreślają to wynikiem w tym spotkaniu - dwukrotnie rzucają w ciągu minuty i prowadzą czterema bramkami na pięć minut przed końcem!

Hiszpania - Dania - 29:31 Tym razem szansa na rzut karny dla Hiszpanów, którą wykorzystuje Aleix Gomez! Morten Olsen odpowiada jednak niemal od razu.

Hiszpania - Dania - 28:30 - Na ławkę wędruje Entrerrios Rodriguez. Z siódmego metra ponownie trafia Hansen - ten zawodnik zdecydowanie wyróżnia się skutecznością.

Hiszpania - Dania - 28:29 - Długo bez bramek po obu stronach, ale ciszę przerwa Mikkel Hansen. Trochę ponad dziesięć minut do końcowej syreny, a na boisku wciąż trwa walka o każde trafienie. Hiszpanie mieli szansę na remis, ale nieszczęśliwie uderzają w poprzeczkę...

Hiszpania - Dania - 26:28 - Figueras do tej pory bezbłędnie! Pada czwarta bramka z jego rąk w tym spotkaniu.

Hiszpania - Dania - 25:26 - Po sygnalizacji gry pasywnej ryzykuje Mikkel Hansen, ale nie trafia. Drugą próbę broni de Vargas, a Hiszpanie szybko odpowiadają swoją defensywą.

Hiszpania - Dania - 24:26 - Reprezentanci Półwyspu Iberyjskiego mieli szansę na zmniejszenie różnicy do jednej bramki, ale popełniają błąd. O czas poprosił trener Danii.

Hiszpania - Dania - 24:26 - Sytuację stara się ratować Mikkel Hansen, ale kolejny rzut na pustą bramkę wykorzystują Hiszpanie.

Hiszpania - Dania - 23:25 - Już tylko dwa punkty dzielą Hiszpanów od rywali po rzucie na pustą bramkę!

Hiszpania - Dania - 22:25 - Świetnie grają w obronie Duńczycy. Sygnalizacja gry pasywnej dla Hiszpanów, ale czerwoną kartkę dostaje Jensen, a bramkę dla swojej drużyny zdobywa Figueras i niweluje straty.

Hiszpania - Dania - 21:25 - Jorge Maqueda rzuca swoją piątą bramkę.

Hiszpania - Dania - 20:24 - Hiszpanie w trudnej sytuacji, bo będą grać w osłabieniu przez kolejne dwie minuty.

Hiszpania - Dania - 19:23 - Ryzyko Hiszpanów się nie opłaciło. Duński bramkarz czujnie strzeże swojej bramki, więc strzał z dalekiej odległości nie jest dla niego zaskoczeniem. Daniel Dujshebaev skutecznie rzuca z prędkością 101 km/h, ale Duńczycy prowadzą już czterema bramkami.

Hiszpania - Dania - 18:21 - Mistrzowie Europy szybko odpowiadają. Dynamika akcji obu reprezentacji może się podobać.

Hiszpania - Dania - 17:21 - Hiszpanie popełniają błąd, co mści się kolejnym trafieniem rywali. Duńczycy nie zwalniają tempa, pewnie bronią swojej bramki i konsekwentnie kończą własne rozegrania.

Hiszpania - Dania - 16:19 - Wracamy na boisko. Pierwsza akcja dla Duńczyków.

Hiszpania - Dania - 16:18 - KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Na ten moment bliżej awansu są złoci medaliści Igrzysk Olimpijskich z 2016 roku. Kto ostatecznie będzie cieszył się z szansy na złoty krążek tego czempionatu? Przekonamy się już niedługo - wracamy za kilkanaście minut.

Hiszpania - Dania - 16:18 - Długa akcja pod bramką Duńczyków. Niedługo przed końcem pierwszej partii trafia Daniel Dujshebaev.

Hiszpania - Dania - 14:17 - Hansen pudłuje, ale nie miał łatwego zadania ze względu na pozycję, z której rzucał. Duńczycy mają jednak przewagę liczebną - dwie minuty kary otrzymuje Figueras.

Hiszpania - Dania - 14:16 - Niedokładne podanie po stronie reprezentacji Danii, przeciwnicy przejmują piłkę, ale nie trafiają w bramkę. O czas poprosił Nikolaj Jacobsen.

Hiszpania - Dania - 14:16 - Nieszczęśliwie teraz Duńczycy. Swoją szansę wykorzystuje za to Daniel Dujshebaev. Duża szansa dla Hiszpanii na zniwelowanie strat przed drugą partią.

Hiszpania - Dania - 13:16 - Zostało niecałe dziesięć minut do końca pierwszej połowy. Kolejny strzał na bramkę Hiszpanów oddaje Mikkel Hansen. Dłuższy moment gry "akcja za akcję".

Hiszpania - Dania - 10:14 - Lepszy moment gry dla zawodników znad Półwyspu Iberyjskiego. Na listę strzelców wpisuje się Adria Figueras.

Hiszpania - Dania - 8:13 - Nie może poradzić sobie reprezentacja Hiszpanii w obronie, bo Duńczycy sprytnie rozgrywają swoje akcje. Sytuację utrudniają także błędy własne - po raz kolejny Duńczycy przejęli piłkę.

Hiszpania - Dania - 8:12 - Wreszcie bramka dla mistrzów Europy - trafia Ferran Sole. Szybko odpowiada mu jednak Morten Olsen.

Hiszpania - Dania - 7:11 - kolejna bramka dopisana do statystyk przez Mikkela Hansena! Duńczycy konsekwentnie powiększają swoją przewagę.

Hiszpania - Dania - 7:9 - Swoją szansę w postaci rzutu karnego wykorzystuje także Mikkel Hansen. Pierwszy kwadrans za nami.

Hiszpania - Dania - 7:8 - Ryzykuje dalekim rzutem jeden z Hiszpanów, ale nie kończy swojej akcji. Sytuację ratuje Ruben Marchan, a chwilę później z siódmego metra trafia Ferran Sole.

Hiszpania - Dania - 5:6 - Tym razem Magnus Landin odpowiada strzałem ze skrzydła. Nie próżnują także Hiszpanie.

Hiszpania - Dania -4:5 - Długa akcja Duńczyków, która nie kończy się trafieniem. De Vargas świetnie interweniuje w bramce. Hiszpanie zbliżają się do rywali!

Hiszpania - Dania - 3:5 - Cios za cios. Obie drużyny prezentują niezwykle dynamiczną grę.

Hiszpania - Dania - 2:3 - Alex Dujshebaev wpisuje się na listę strzelców.

Hiszpania - Dania - 1:2 - kolejne trafienie dla Danii. Hiszpanie przez moment mieli problem z przedostaniem się przez mur rywali, ale ostatecznie rzucają swoją pierwszą bramkę w tym spotkaniu.

Hiszpania - Dania - 0:1 - Premierowa bramka dla mistrzów olimpijskich.

Hiszpania - Dania - 0:0 - Zaczynamy! Przy piłce Duńczycy.

Hiszpania - Dania - 0:0 - Hymny narodowe już za nami. Dwukrotni mistrzowie Europy czy mistrzowie olimpijscy - kto podzieli los Szwedów i trafi do wielkiego finału?

Hiszpania - Dania Już za kilkadziesiąt minut poznamy drugich finalistów mistrzostw świata! Za moment zaczynamy naszą relację na żywo.

Francja-Szwecja - 26:32 - Z kim zmierzy się reprezentacja Szwecji w niedzielnym finale? Odpowiedź poznamy już za kilka godzin. Zapraszamy na relację live z półfinału Dania kontra Hiszpania. Emocje gwarantowane!

Francja-Szwecja - 26:32 - Szwecja w w wielkim finale! Mamy sensację w Egipcie!

Francja-Szwecja - 25:31 - Felix Claar dobija reprezentacje Francji!

Francja-Szwecja - 25:30 - Broni Andreas Palicka! Czas dla reprezentacji Francji. Na zegarze 58. minuta.

Francja-Szwecja - 25:30 - Trzydziestka bramka Szwedów! Francuzi pod ścianą.

Francja-Szwecja - 25:29 - Valentin Porte rzuca ze skrzydła.

Francja-Szwecja - 24:29- Hampus Wanne rzuca dziesiątą bramkę!

Francja-Szwecja - 24:28 - Dika Mem myli się w kluczowym momencie! Do końcowego gwizdka pozostało zaledwie 5 minut. Glenn Solberg prosi o czas.

Francja-Szwecja - 24:28 - Czas dla selekcjonera reprezentacji Francji.

Francja-Szwecja - 24:28 - Daniel Pettersson znowu ze skrzydła! Stuprocentowa skuteczność Szweda w tym spotkaniu, szósta bramka .

Francja-Szwecja - 24:27 - Nicolas Claire podtrzymuje nadzieje Francuzów! W pięknym stylu pokonuje Andreasa Palicke.

Francja-Szwecja - 23:27 - Ależ bomba Jima Gottfridssona! Szwed został uderzony w twarz w trakcie oddawania rzutu. Adrien Dipanda dostaje czerwoną kartkę- trzecia dwuminutowa kara Francuza w tym spotkaniu.

Francja-Szwecja - 22:26 - Cios za cios. Coraz mniej czasu dla reprezentacji Francji.

Francja-Szwecja - 21:25 - Faule w ataku po obu stronach. Nedim Remili pudłuje.

Francja-Szwecja - 21:24 - Jeszcze nic nie jest przesądzone. Hugo Descat wpisuje się na listę strzelców.

Francja-Szwecja - 20:23 - Francja nie odpuszcza. Trójkolorowi wykorzystują grę w przewadze i zmniejszają stratę.

Francja-Szwecja - 18:23 - Pięć bramek przewagi dla Trzech Koron! Zostało 18 minut rywalizacji.

Francja-Szwecja - 18:22 - Andreas Palicka z asystą! Po świetnej obronie podał do Hampusa Wanne, a ten nie myli się z takich pozycji.

Francja-Szwecja - 18:21 - Ludovic Fabregas wykorzystuje wolną przestrzeń i trafia z koła.

Francja-Szwecja - 17:20 - Bramka Francuzów podczas gry w mniejszości.

Francja-Szwecja - 16:20 - Jeszcze kilka minut temu Francja zbliżyła się na odległość tylko jednej bramki, a teraz ponownie tracą cztery trafienia. Daniel Pettersson z bramką.

Francja-Szwecja - 16:19 - Rzut karny dla Szwedów wykorzystany przez Hampusa Wanne- czwarta skuteczna próba z linii siódmego metra.

Francja-Szwecja - 16:17 - Hampus Wanne zatrzymany przez francuskiego bramkarza! Trójkolorowi gonią wynik!

Francja-Szwecja - 14:17 - Jean-Jacques Acquevillo finalizuje pierwszą akcję Francuzów. Szwedzi nie pozostali dłużni i szybko odpowiadają.

Francja-Szwecja - 13:16 - Wracamy na halę w Egipcie. Szwedzi stoją przed szansą na zakwalifikowanie się do finału mistrzostw świata pierwszy raz od 2001 roku.

Francja-Szwecja - 13:16 - Francuzi podchodzili do tego spotkania w roli faworyta. Ćwierćfinał z Węgrami pokazał, że potrafią odrabiać straty. Czy powtórzą ten wyczyn? Już za kilkanaście minut początek drugiej części meczu!

Francja-Szwecja - 13:16 - Szwedzi rzucają ostatnią bramkę w tej połowie!

Francja-Szwecja - 13:15 - Adrien Dipanda wylatuje z boiska- oba zespoły grają bez jednego zawodnika.

Francja-Szwecja - 13:15 - Czas dla Glenna Solberga.

Francja-Szwecja - 13:15 - Kara dwóch minut dla Fredrica Petterssona. Nicolas Tournat znalazł się w idealnej pozycji na kole i bez problemu pokonuje szwedzkiego bramkarza.

Francja-Szwecja - 12:15 - Indywidualna akcja Nedima Remili'ego zakończona faulem w szwedzkiej defensywie. Kentin Mahé trafia z karnego- trzydziesta bramka zdobyta na tych mistrzostwach.

Francja-Szwecja - 11:15 - Pozostało 5 minut do końca pierwszej połowy.

Francja-Szwecja - 11:15- Wydawało się, że Hampus Wanne straci piłkę po niedokładnym podaniu, ale udało mu się ją przejąć i trafia do siatki z lewego skrzydła!

Francja-Szwecja - 10:14 - Nedim Remili w krótkim czasie trafia dwukrotnie. Szwedzi jednak nie pozwalają na odrobienie strat swoim rywalom.

Francja-Szwecja - 8:12 - Cztery bramki przewagi! Guillaume Gille prosi o czas.

Francja-Szwecja - 8:11 -Michaël Guigou przegrywa pojedynek z Andreasem Palicką! Kontra Szwedów i piękna wkrętka w wykonaniu Felixa Claara.

Francja-Szwecja - 7:10 - Szwedzi bardzo cierpliwie rozgrywali atak pozycyjny, ale ta cierpliwość popłaciła. W dodatku podjęli ryzyko- zagrali z pustą bramką. Trzy bramki przewagi.

Francja-Szwecja - 7:9 - Sędzia dyktuje rzut karny dla Szwedów. Hampus Wanne- najlepszy strzelec zespołu- ponownie pokonuje bramkarza przeciwników.

Francja-Szwecja - 7:8 - Prowadzenie Francuzów nie trwało długo! Andreas Palicka interweniuje między słupkami i rozpoczyna kontrę, zakończoną bramką dla Trzech Koron!

Francja-Szwecja - 7:6 - Rzut karny dla zespołu Francji. Kentin Mahé skutecznie z siódmego metra.

Francja-Szwecja - 6:6 - Remis! Luc Abalo po raz drugi w tym spotkaniu. Warto zwrócić uwagę na piękne podanie Michaëla Guigou.

Francja-Szwecja - 5:6 - Luc Abalo wykorzystuje świetną pozycję na prawym skrzydle.

Francja-Szwecja - 4:5 - Dwie minuty kary w szeregach Szwedów. Ludovic Fabregas nie oszczędza przeciwników- piękny rzut z dystansu.

Francja-Szwecja - 3:4 - Zabawili się Trójkolorowi! Wrzutka w pole karne i bramka z powietrza!

Francja-Szwecja - 2:4 - Dika Mem zmniejsza stratę swojej drużyny. Francuzi bronili w osłabieniu, ale wywalczyli faul w ataku. Szwedzi odpowiedzieli błyskawicznym kontratakiem.

Francja-Szwecja - 1:3 - Francuzi oddali dwa nieskuteczne rzuty na bramkę reprezentacji Trzech Koron! Kontra skandynawskiej drużyny zakończyła się podyktowanym rzutem karnym- Hampus Wanne nie myli się.

Francja-Szwecja - 1:1 - Pierwsze trafienie Jonathana Carlsbogårda i natychmiastowa odpowiedź Francji- gol Ludovica Fabregasa.

Francja-Szwecja - 0:0 - Pierwszy gwizdek sędziego! Czekamy na wielkie emocje i piłkę ręczną na najwyższym poziomie. Szwedzi rozpoczęli rywalizację.

Francja-Szwecja - Czas na hymny narodowe obu państw.

Francja-Szwecja - 5 minut dzieli nas od rozpoczęcia walki o finał.

Już za godzinę rozpocznie się pojedynek Francuzów ze Szwedami! Startujemy o 17:25

Przygotowali: Miłosz Szade, Aleksandra Suszek