Skoki narciarskie - PŚ: Stękała wygrywa kwalifikacje, Murańka z rekordem skoczni!
Joanna Malinowska/sportwobiektywie.pl

• Data publikacji: 29.01.2021, 17:15

Andrzej Stękała został zwycięzcą kwalifikacji do sobotniego konkursu Pucharu Świata w Willingen (HS 147). Polak, oddając skok na 152 metr wyprzedził Halvora Egnera Graneruda i Markusa Eisenbichlera. Klemens Murańka, skacząc 153 metry został nowym rekordzistą Muehlenkopfschanze. W sobotnim konkursie zobaczymy wszystkich biało-czerwonych.

Po problemach z jakimi zmagali się organizatorzy podczas treningu, gdzie skoki zdążyło oddać tylko 38 zawodników, piątkowe kwalifikacje stały pod znakiem zapytania. Udało się je jednak przeprowadzić i to z bardzo dobrym skutkiem dla Polaków. Andrzej Stękała, który znakomicie czuł się na tej skoczni już podczas treningu, zajął pierwsze miejsce, lądując na 152 metrze. Drugi był lider Pucharu Świata Havlor Egner Granerud (139,5 m), a trzeci wicelider - Markus Eisenbichler (142 m). Czwarte miejsce zajął Daniel-Andre Tande (147 m). Miejsca od piątego do siódmego przypadły Polakom. Klemens Murańka po bardzo dalekim skoku (153 m), dającym mu rekord obiektu, zajął 5. lokatę. Szóste miejsce przypadło Piotrowi Żyle, który wylądował na 148 metrze. Siódmy, po skoku na 136,5 m, był Dawid Kubacki. Czołową dziesiątkę uzupełnili Jan Hoerl (145,5 m), Gregor Deschwanden (143 m) i Yukiya Sato (140 m).

Pozostali Polacy zaprezentowali się nieco słabiej. Skok Kamila Stocha (129,5 m) dał mu 29. miejsce. Jakub Wolny, skacząc 126,5 metra zajął 35. lokatę, a Aleksander Zniszczoł (127 m) zakończył kwalifikacje na 40. pozycji.

Andrzej Stękała, wygrywając kwalifikacje został liderem turnieju Willingen Six.

Początek sobotniego konkursu zaplanowano na 16:00.