FIBA Europe Cup: komplet zwycięstw Stali w pierwszej rundzie
fiba.basketball

• Dodał: Dawid Kowalski
  • Data publikacji: 29.01.2021, 17:25

Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski w ostatnim meczu fazy grupowej FIBA Europe Cup pokonała zespół Ironi Nes Ziona 93:86. Wygrana w tym starciu oznacza również, że ostrowianie z kompletem zwycięstw przechodzą do następnej rundy rozgrywek.

Obie drużyny przystępowały do meczu pewne awansu do następnej fazy rozgrywek, z dwoma zwycięstwami na koncie. Stawką spotkania było zatem pierwsze miejsce w grupie C Fiba Europe Cup oraz lepsze rozstawienie w następnej rundzie. Trudno przed spotkaniem było wskazać faworyta.

Ostrowianie po raz kolejny fantastycznie weszli w spotkanie. Już w 6. minucie spotkania wyszli na dwucyfrowe prowadzenie. Turecki zespół popełniał wiele błędów oraz strat, kiedy to gracze Stali pokazywali skuteczną koszykówkę, opartą na indywidualnych akcjach oraz świetnej zbiórce. W samej tylko pierwszej kwarcie zespół z Wielkopolski zanotował cztery zbiórki na atakowanej desce. Zakończyła się ona sześciopunktowym prowadzeniem ostrowian. Prawdziwy szturm nastąpił jednak w drugiej kwarcie. Polski zespół w drugiej ćwiartce zanotował aż siedem trafień za trzy punkty. W tym elemencie brylowali James Florence oraz Jarosław Mokros. Obaj w przekroju meczu zaliczyli po cztery trafienia. Mokros nie pomylił się ani razu. Po pierwszych dwudziestu minutach meczu ostrowianie prowadzili 51:34.

Drugą połowę Stal również rozpoczęła imponująco. Na samym jej początku po kolejnych dwóch dystansowych trafieniach przewaga wzrosła do 23 punktów. Od tamtego momentu Ironi Nes Ziona wzięło się do powolnego odrabiania strat. O ile w trzeciej kwarcie zespół z Ostrowa miał spotkanie pod kontrolą, tak w ostatniej części akcja zaczęła się komplikować. Od stanu 83:65 siódmy zespół poprzedniego sezonu ligi tureckiej zaliczył potężną serię 16:0 i w ten sposób na trzy minuty do końca mecz rozpoczynał się praktycznie od nowa. Końcówkę w swoje ręce wziął George Trey Kell, który odparł szarżę rywali, zdobywając w pojedynkę osiem punktów w końcówce. Amerykanin został również najlepszym strzelcem spotkania, zdobył 17 punktów.

Po tym zwycięstwie Stal wygrała grupę C i awansowała do kolejnej fazy rozgrywek, w której powinna trafić na teoretycznie słabszego rywala.

Ironi Ness Ziona - Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski  86:93 (14:20, 20:31, 29:27, 23:15)

Ironi Ness: Patrick Miller 14, Lior Carreira 14, Brian Angola 12, Tal Dunne 11, Wayne Selden 10, Jerome Mayinsse 9, Or Cornelius 6, Uriel Trocki 3, Raviv Limonad 3, Amit Ebo 2.

Arged BMSlam Stal: George Trey Kell 17, James Florence 16, Jarosław Mokros 14, Jakub Garbacz 14, Carl Lindbom 8, Josip Sobin 8, Taurean Green 6, Mark Ogden 4, Szymon Ryżek 4, Chris Smith 2, Łukasz Wojciechowski 0.