Ligue 1: Lyon wygrywa rzutem na taśmę!

• Data publikacji: 29.01.2021, 23:30

Piłkarze Olympique Lyon po bramce w doliczonym czasie gry pokonali Bordeaux 2:1. Tym samym podopieczni Rudi Garcii nadal nie ustępują PSG i Lille w walce o tytuł. Triumf wyszarpali dopiero w samej końcówce.

Oba zespoły przystępowały do spotkania w dobrych nastrojach. Lyon w prestiżowym meczu z Saint Etienne rozgromił rywala 5:0 i nadal liczy się w walce o tytuł mistrzowski. Z kolei coraz bliżej czołówki są goście z Bordeaux, którzy wygrali trzy ostatnie spotkania

Pierwsza połowa nie przyniosła wielu emocji. W 16. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Bruno, lecz Benoit Costil zdołał sparować uderzenie na rzut rożny. Gospodarze przeważali i w 32. minucie udało im się objąć prowadzenie. Karl Toko Ekambi w zamieszaniu w polu karnym wykazał się największym refleksem i z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce.

W drugiej części gry działo się zdecydowanie więcej. Najpierw, Ui-jo Hwang odnalazł się w polu karnym, ale jego uderzenie zostało zablokowane. W 55. minucie Samuel Kalu otrzymał perfekcyjne podanie Oudina i silnym strzałem pod poprzeczkę doprowadził do wyrównania. Potem gospodarze chcieli odpowiedzieć, ale ich akcje kończyły się przed polem karnym Bordeaux. Z kolei jedna z kontr gości mogła skończyć się golem. W 80. minucie Oudin znalazł się w sytuacji sam na sam z Anthonym Lopesem, ale golkiper Lyonu zdołał obronić jego uderzenie. Z kolei nowy nabytek gospodarzy, Islam Slimani, fatalnie przestrzelił po dograniu De Sciglio. Gdy wydawało, że spotkanie zakończy się remisem, ostateczny cios wyprowadzili gospodarze. W doliczonym czasie gry Leo Dubois chciał wrzucić piłkę w pole karne. Dośrodkowanie przerodziło się w strzał i piłka wylądowała w samym okienku bramki Benoita Costila. Goście nie zdołali już odpowiedzieć. Tym samym, Lyon nadal pozostaje jednym z faworytów w walce o tytuł i do meczów Lille i PSG, przewodzi w tabeli Ligue 1.

Lyon - Bordeaux 2:1

Ekambi 32, Dubois 90 - Kalu 55

Lyon: Lopes - Dubois, Marcelo, Denayer (23 Diomande), De Sciglio - Caqueret(63 Paqueta), Mendes, Bruno(72 Aouar) - Ekambi(63 Cornet), Depay, Kadawere (72 Slimani)

Bordeaux: Costil - Sabaly, Baisse, Koscielny, Benito - Basić, Adli - Kalu(76 De Preville), Ben Arfa(90 Lacoux), Oudin(83 Poundje) - Hwang(82 Traore)

Żółte kartki: Mendes-Benito, Basić

Sędziował: Clement Turpin