LoL - LCS: Cloud9 awansuje do finału, dwa pentakille Zvena
Riot Games, Inc.

• Data publikacji: 30.01.2021, 07:30

Za nami pierwszy z półfinałów turnieju Lock In LCS. Cloud9 przegrywało przeciwko 100 Thieves już 0:2, jednak drużyna była w stanie odwrócić losy serii i wygrać kolejne trzy spotkania. Dzięki temu zapewnili sobie awans do niedzielnego finału, w którym zagrają przeciwko zwycięzcy starcia Evil Geniuses - Team Liquid.

100 Thieves 1:0 Cloud9

Mecz rozpoczął się od próby zabicia Lulu na górnej alei przez trzech graczy Thieves, jednak świetna reakcja ze strony Cloud9 sprawiła, że pierwsza krew powędrowała na ich konto. Co nie udało się we trzech, kilka minut później zrobił sam Ssumday. Grając Gragasem zaatakował Fudge'a pod turretem i zabił go, a następnie zdążył uciec poza zasięg wieży i przeżyć. W środkowej części gry gracze C9 zaczęli popełniać coraz więcej błędów, co poskutkowało zwiększeniem przewagi rywali. W 25. minucie Chmurki zdecydowały się na desperacką próbę wzięcia barona, licząc że przeciwnicy nie zdążą zareagować. Smite Blabera nie był jedank dokładny i Closerowi udało się ukraść wzmocnienie. Thieves od razu zdecydowali się pójść środkiem i zakończyli grę niecałą minutę później.

Cloud9 0:2 100 Thieves

W drugiej grze C9 spróbowało zaskoczyć Thieves już w fazie draftu, wybierając Gravesa na górną aleję, czy też zestawiając Seraphine z Tariciem na bocie. Początek starcia ponownie przebiegał po myśli Cloud9, gdyż dwa pierwsze zabójstwa trafiły na konto Udyra. Następne minuty przebiegały jednak pod dyktando Thieves, którzy zdobyli kilka killi, a także trzy kolejne smoki. Czwartego z nich oddali przeciwnikom w zamian za wzięcie Barona Nashora. Kluczowa okazała się walka z 30. minuty o kolejnego smoka, który zapewniłby Thieves duszę smoka oceanicznego, czyli najmocniejszą na Summoner's Rift. W starciu świetnie zaprezentował się FBI, który grając Kai'Są zdobył potrójne zabójstwo, a drużyna bez problemu zakończyła mecz chwilę później.

Cloud9 1:2 100 Thieves

Po dwóch bardzo wyraźnych wygranych Thieves byli bardzo blisko awansu do finału. Dodatkowo świetnie rozpoczęli trzecie starcie zdobywając dwa pierwsze kille. Poczuli się jednak zbyt pewnie i przy próbie zabicia Vulcana pod turretem stracili aż trzech graczy, samemu nie zabijając nawet jednego bohatera. Przez kolejne minuty status złota utrzymywał się na równym poziomie, jednak minimalną przewagę dla C9 zapewniały smoki, których mieli trzy przy jednym po stronie Złodziei. W 31. minucie Thieves próbowali zrobić kolejnego górskiego smoka, jednak Blaberowi udało się go ukraść, a następnie po minimalnie wygranej walce drużynowej Cloud9 wzięło również barona. Próba zakończenia gry została jednak odparta przez broniących się rywali i musieliśmy czekać na walkę wokół Starszego Smoka. W niej fantastycznie zaprezentował się Zven, Chmurki pokonały piątkę rywali kosztem Perkza i ruszyły dolną aleją zakończyć grę.

100 Thieves 2:2 Cloud9

Po bardzo dobrym występie Zvena, 100 Thieves zdecydowali się zablokować Sennę w fazie draftu. Złodzieje zrobili również ciekawy manewr z wczesnym wyborem Setta, którego ostatecznie umieścili na środkowej alei. Pierwsza krew po raz trzeci już w tej serii padła łupem C9 - Blaber oraz Fudge poradzili sobie z Jaxem na górnej alei, chociaż Lillia przeżyła mając ledwie 15 HP. W następnych minutach pozwolili jednak przeciwnikom na przejęcie kontroli w meczu. Najpierw Closer popisał się świetnym smitem i ukradł oceanicznego smoka, do którego Thieves dołożyli jedno zabójstwo. Kolejne dwa smoki również zostały pokonane przez grających po stronie niebieskiej Thieves i Chmurki znalazły się w bardzo trudnym położeniu. W 29. minucie Blaber odgryzł się jednak swojemu bezpośredniemu rywalowi, kradnąc czwartego smoka, a rozgrywaną zaraz później walkę wygrało Cloud9, co poskutkowało wzięciem barona. Wykorzystując wzmocnienie, zaczęli atakować bazę przeciwników. Najpierw wzięli inhibitor na środkowej alei, a następnie przenieśli się w kierunku wieży na bocie. Wtedy też fantastycznie zgrali się Vulcan oraz Blaber. Leśnik Cloud9 zdążył użyć ulta Lillii tuż przed tym, gdy to samo uczynił support grający Bardem. Chwilę później na to wszystko umiejętność "Czas na Ostrzał" aktywował Zven. ADC zabił wszystkich graczy drużyny przeciwnej zdobywając pierwszego pentakilla w całym turnieju Lock In, a Cloud9 było już tylko jedno zwycięstwo od całkowitego odwrócenia losów pojedynku.

100 Thieves 2:3 Cloud9

W ostatniej grze ponownie mogliśmy obserwować starcie Jaxa z Camille na górnej alei, jednak większym zaskoczeniem był zdecydowanie wybór Vayne dokonany przez FBI. Początek wskazywał jednak na to, że była to świetna decyzja, gdyż już w 3. minucie FBI z huhim byli w stanie zabić Miss Fortune w sytuacji 2 vs 2. Kolejne minuty zaczęły jednak przebiegać pod dyktando Chmurek, a główna w tym zasługa fantastycznego w ostatnich grach Perkza. Nowy nabytek C9 nie miał najlepszego wejścia do ligi, jednak ostatnie mapy pokazują, że powoli zaczyna się oswajać z grą w nowym regionie. W tym meczu grając Twisted Fatem skutecznie wspomógł swoje duo na dolnej alei, co poskutkowało zdobyciem dwóch zabójstw kosztem jednego oraz zapewniło Zvenowi komfortową przewagę nad FBI. W 12. minucie trójka graczy Thieves zdecydowała się na bardzo wątpliwą próbę wejścia między dwa turrety na dolnej alei przeciwnika, jednak ponownie świetna reakcja całego C9 zapewniła wygraną walkę trzy za zero. W 18. minucie Chmurki miały na koncie już trzy smoki, a także aż pięć tysięcy przewagi w złocie. Cztery minuty później Rell spróbowała znaleźć sposób na powrót do meczu. Inicjacja wydawała się nawet udana, jednak wtedy po raz kolejny pokazał się Zven. Duńczyk w drugiej kolejnej grze zaliczył pentakilla na Miss Fortune, a losy gry były już całkowicie przesądzone. Chmurki wzięły ostatniego smoka oraz wzmocnienie barona, a następnie zniszczyły Naxus przeciwnika tym samym kończąc swój wspaniały powrót.

MVP całej serii został wybrany grający na dolnej alei Zven, którego postawa w ostatnich grach zapewniła C9 wielki powrót. Cloud9 dzięki wygranej awansowali do finału turnieju Lock In, w którym zmierzą się ze zwycięzcą z pary Evil Geniuses - Team Liquid. Początek drugiego półfinału zaplanowany jest na dzisiaj, czyli 30.01.2021 od godziny 22:00