PKO Ekstraklasa: Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok [ZAPIS LIVE]

• Dodał: Miłosz Szade
  • Data publikacji: 30.01.2021, 15:00

W 15. kolejce PKO Ekstraklasy Lechia zmierzy się z Jagiellonią na Stadionie Energa Gdańsk. Przed zespołem z Białegostoku trudne zadanie - nie wygrali z Biało-Zielonymi na ich obiekcie od 2013 roku. Rywalizację zaostrza pozycja w tabeli obu zespołów. Podopieczni Bogdana Zająca zajmują siódme ligowe miejsce, mając jedynie punkt przewagi nad gospodarzami. Czy po spotkaniu hierarchia w tabeli ulegnie zmianie? Zapraszamy na naszą relację. Zaczynamy już o 17:25!

LECHIA GDAŃSK - JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 0:2

Relacja na żywo

0:2 Jagiellonia przełamuje fatalną serię porażek na Stadionie Energa w Gdańsku i zwiększa przewagę punktową nad Biało-Zielonymi do 4 oczek! Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na kolejne w następnych kolejkach PKO Ekstraklasy.

0:2 Koniec meczu! Jaga wywozi 3 punkty!

0:2 Michał Nalepa fauluje Oliwiera Wojciechowskiego i zgarnia żółtą kartkę.

0:2 Mecz zostaje przedłużony o 4 minuty.

0:2 Debiut w Ekstraklasie w szeregach Lechii. Na boisku melduje się Jan Biegański w miejsce Jarosława Kubickiego.

0:2 Druga bramka dla ekipy z Podlasia! Jesus Imaz posyła dośrodkowanie w pole karne, a tam niepilnowany Jakov Puljic pokonuje Dusana Kuciaka strzałem z pierwszej piłki!

0:1 Lechia cały czas napiera na bramkę przeciwnika, ale niedokładność piłkarzy z Gdańska uniemożliwia im stworzenie realnego zagrożenia. Pozostało ostatnie dziesięć minut podstawowego czasu gry.

0:1 Cóż za interwencja Xaviera Dziekonskiego po strzale Rafała Pietrzaka z rzutu wolnego!

0:1 Błażej Augustyn fauluje na żółta kartkę.

0:1 Maciej Gajos schodzi z murawy. W jego miejsce wchodzi Jakub Arak.

0:1 Błąd obrońców Lechii nie został wykorzystany przez atakujących- strzał zostaje zablokowany.

0:1 Joseph Ceesay pojawia się na placu gry. Zastąpi Omrana Haydary'ego.

0:1 Mocne dośrodkowanie Rafała Pietrzaka w pole karne Jagielloni opanowane przez obrońców.

0:1 Niebezpiecznie w polu karnym Dusana Kuciaka! Jagiellonia dwukrotnie mogła oddać strzał, jednak zawodnicy z Białegostoku zbyt długo z tym zwlekali.

0:1 Pomimo grania w osłabieniu Lechiści póki co dyktują warunki gry. Przez 17 minut drugiej połowy posiadali piłkę przez 70 procent czasu.

0:1 Podwójna zmiana w drużynie Bogdana Zająca. Fernán López w miejsce Fedora Chernykha i Kamil Wojtkowski za Macieja Makuszewskiego.

0:1 Kristers Tobers powstrzymuje rajd Pawła Olszewskiego z prawej strony boiska.

0:1 Kolejny niecelny strzał gospodarzy.Tym razem próbował Michał Nalepa.

0:1 Fedor Chernykh trafia w poprzeczkę! Litwin nie wykorzystuje świetnego dośrodkowania z rzutu wolnego.

0:1 Roszady w zespole Piotra Stokowca. Kenny Saief zastępuje Conrado, a Bartosz Kopacz wchodzi za Karola File.

0:1 Rozpoczynamy drugą połowę! Oby również przyniosła nam bramki.

0:1 Zawodnicy udali się do szatni. Lechia stoi przed bardzo trudnym zadaniem. Gospodarze mają problem z oddaniem celnego strzału, a w dodatku będą grali w mniejszości. Czy mimo tego odwrócą losy na swoją korzyść? Wracamy już za kilkanaście minut.

0:1 Lechia dostała się w pole karne rywala jeszcze przed gwizdkiem sędziego. Nic z tego nie wynikło, ponieważ Omran Haydary włożył za dużo siły w dośrodkowanie.

0:1 Na zegarze doliczony czas gry. Pierwsza połowa będzie trwała dodatkowe 2 minuty.

0:1 Rafał Pietrzak dośrodkowuje z rzutu rożnego. Strzał Flávio Paixão został zablokowany przez defensora Jagielloni.

0:1 Rzut wolny dla Lechii zakończył się niebezpiecznym kontratakiem dla gości. Jakov Puljic prosto w ręce bramkarza.

0:1 Jakub Kałuziński wylatuje z boiska! Biało-Zieloni dokończą ten mecz grając w dziesięciu. Młody pomocnik najpierw faulował przeciwnika, a potem posłał kilka nieprzyzwoitych słów w kierunku sędziego.

0:1 Zawodnicy Piotra Stokowca posłali 4 strzały na bramkę Jagi, jednak żaden z nich nie leciał w jej światło.

0:1 Kristers Tobers ofiarnie interweniuje we własnym polu karnym! Obrońca zasłonił linie strzału po uderzeniu Fedora Chernykha. Zapachniało drugą bramką dla ekipy z Podlasia.

0:1 Ostatnie minuty na boisku w Gdańsku przebiegały dosyć chaotycznie. Oba zespoły próbują dostać się pod bramkę przeciwnika za pomocą długich podań od obrońców. Nie są one wystarczająco dokładne. Walka w środku pola również nie przekłada się na kreowanie sytuacji.

0:1 Podopieczni Bogdana Zająca wykonali rzut rożny, ale niewiele z tego wynikło. Taras Romanczuk posyła piłkę głową ponad bramkę Dusana Kuciaka.

0:1 Bogdan Tiru w ostatniej chwili ratuje Jagiellonie przed utratą gola! Ofiarnym wślizgiem sprzątnął piłkę sprzed nosa Flávio Paixão i gdyby nie to, napastnik Lechii skierowałby futbolówkę do pustej bramki.

0:1 Pierwsza sytuacja bramkowa Jagielloni po wyjściu na prowadzenie. Maciej Makuszewski posyła bardzo niewygodny strzał dla bramkarza, ale Dusan Kuciak nie daje się zaskoczyć.

0:1 Flávio Paixão ponownie próbował zaskoczyć bramkarza rywali- tym razem strzałem z dystansu z pierwszej piłki, jednak ponownie Portugalczyk nie nastroił odpowiednio celownika.

0:1 Karol Fila ukarany żółtym kartonikiem za popchanie przeciwnika. Trzecie upomnienie Polaka w tym sezonie.

0:1 Po małym zamieszaniu w polu karnym Flávio Paixão doszedł do sytuacji strzeleckiej, ale to uderzenie nie mogło zaskoczyć Xaviera Dziekońskiego.

0:1 Biało-Zieloni próbowali odpowiedzieć ze stałego fragmentu gry, ale dośrodkowanie Jarosława Kubickiego było za mało precyzyjne. Gospodarze starają się utrzymać na połowie przeciwnika, ale brakuje im pewności siebie w momencie decydującego podania.

0:1 Cóż za początek spotkania! Mamy bramkę dla Jagi! Dekoncentracja w szeregach obronnych Lechii została brutalnie wykorzystana przez Jesusa Imaza! Hiszpan nie myli się w pojedynku sam na sam i wyprowadza gości na prowadzenie!

0:0 Bartosz Frankowski gwiżdże po raz pierwszy. Liczymy na pasjonujący pojedynek!

Już za 5 minut rozpoczynamy pojedynek pomiędzy Lechią a Jagiellonią!

Startujemy o 17:25!