Skoki narciarskie - PŚ kobiet: Kramer najlepsza, Anna Twardosz z punktem

• Data publikacji: 30.01.2021, 15:40

Liderka Pucharu Świata Marita Kramer triumfowała w zawodach Pucharu Świata na Hochfirstschanze w Titisee-Neustadt. Austriaczka pokonała Silje Opseth oraz Emę Klinec. Po raz pierwszy w karierze w drugiej serii skakała Anna Twardosz, która ostatecznie zajęła 30. miejsce.

Konkurs Pucharu Świata w Titisee-Neustadt był historyczny dla reprezentacji Polski. Do tej pory nigdy się nie zdarzyło, żeby w zmaganiach indywidualnych na najwyższym światowym poziomie wystąpiły cztery Polki. Awans do konkursu uzyskały Anna Twardosz, Kinga Rajda, Kamila Karpiel oraz Nicole Konderla, dla której był to debiut w PŚ.

Po pierwszej serii prowadziła Marita Kramer. Austriaczka jako jedyna pokonała w locie 131,5 m. Na drugim miejscu plasowała się Norweżka Eirin Maria Kvandal (129,5 m), a trzecia była jej rodaczka Maren Lundby (124,5 m). Anna Twardosz w pierwszej serii skoczyła 109 m, co dało jej 27. miejsce i upragniony awans do drugiej serii. Był to jubileuszowy, dziesiąty występ Twardosz w konkursie tej rangi. Niewiele do zdobycia kolejnych punktów PŚ zabrakło Kindze Rajdzie. Najbardziej utytułowana polska skoczkini wylądowała na 108. metrze i zajęła niewdzięczne 31. miejsce. Bezpośrednia rywalka Anna Odine Stroem z Norwegii wyprzedziła mieszkankę Szczyrku o 1,4 pkt. Na 33. miejscu zmagania zakończyła debiutantka Nicole Konderla (104 m), a 36. była Kamila Karpiel (100 m).

W drugiej serii oglądaliśmy dłuższe skoki. Najdalej udało się pofrunąć Silje Opseth z Norwegii, która uzyskała 138,5 m. Dzięki świetnej próbie Norweżka przesunęła się w tabeli wyników na drugie miejsce. Triumfowała Marita Kramer. Austriaczka potwierdziła swoją dyspozycję z pierwszej próby i skoczyła 135 metrów. Na podium stanęła także Ema Klinec ze Słowenii, wyprzedzając o 3,4 pkt Maren Lundby. Na szóste miejsce spadła młoda norweska gwiazda Eirin Kvandal (133 m), która straciła kilka punktów przez słaby styl lądowania. Anna Twardosz w finałowej próbie skoczyła 103,5 m, co oznaczało spadek na 30. miejsce. Zaledwie o 2 punkty przegrała z niemiecką skoczkinią Juliane Seyfarth.