La Liga: Sevilla pokonała Eibar

• Data publikacji: 30.01.2021, 16:02

W sobotę, 30 stycznia, w ramach 21. kolejki hiszpańskiej La Ligi na Estadio Municipal de Ipurua miejscowy Eibar podejmował Sevillę. Zwycięsko z tego pojedynku wyszli goście, którzy wygrali 0:2 . Bramki dla zwycięzców strzelali Lucas Ocampos i Joan Jordan.

Sobotnie spotkanie pechowo rozpoczęło się dla Sevilli. Już w siódmej minucie meczu kontuzji doznał obrońca Marcus Acuna i nie był w stanie kontynuować gry. W jego miejsce trener Julen Lopetegui wyznaczył Karima Rekika. Na początku na boisku działa się niewiele, a gra toczyła się pod dyktando gości. Była drużyna Grzegorza Krychowiaka krótkimi podaniami próbowała rozbić defensywę Eibaru. W 20. minucie pojedynku mieliśmy pierwszą interwencję VAR. W polu karnym upadł Youssef En Nasyri (Sevilla). Sędzia podjął decyzję o braku karnego. Główny arbiter został poproszony przez kolegów z wozu o obejrzenie powtórek tego zdarzenia, jednak nie zmieniły one zdania arbitra co zdenerwowało gości.

Niecałe dziesięć minut później znowu mieliśmy interwencję VAR, a w polu karny ponownie upadł En Nesyri. Jose Sanchez ponownie nie podyktował „jedenastki” dla Sevilli i ponownie został poproszony o obejrzenie powtórek tej sytuacji. Tym razem jednak Hiszpan uznał, że Marokańczyk faktycznie był faulowany i przyznał karnego gościom. Do piłki podszedł Luvas Ocampos, który pewnym strzałem po ziemi pokonał bramkarza Eibaru.

W kolejnych minutach spotkanie się wyrównało, a kolejną groźniejszą sytuację mieliśmy dopiero w 45. minucie. Garcia Kike (Eibar) główkował po wrzutce z rzutu wolnego, jednak jego strzał odbił się od lewego słupka. W drugą część pojedynku lepiej weszli podopieczni Julena Lopeteguiego. Aleix Vidal posłał świetne podanie do znajdującego się w polu karnym Juana Jordana, który strzałem w prawy dolny róg bramki pokonał Dmitrovicia. Co ciekawe Serbski bramkarz Eibaru kilka minut później opuścił boisko, a zamienił go Yoel.

Do końca spotkania na boisku nie działo się już nic specjalnie interesującego. Gospodarze ładnie rozgrywali piłkę i atakowali Sevillę, jednak kompletnie bezskutecznie. Ich strzały albo bez problemu bronił Bono albo przelatywały obok bramki. Dzięki wygranej Sevilla awansowała, przynajmniej do jutra, na 3. miejsce w tabeli.

Eibar – Sevilla 0:2 (0:1)
Bramki: 28’ Ocampos (r. karny), 55’ Jordan
Eibar: Dmitrovic (61’ Yoel) – Arbilla, Bigas, Oliveira, Pozo (75’ Correa) – Gil, Exposito, Diop (75’ Garcia), Inui (46’ Inui) – Kike, Muto (60’ Enrich)
Sevilla: Bono – Acuna (7’ Rekik), Gomez (82’ Diego Carlos), Kounde, Navas (46’ Vidal) – Jordan, Fernando, Torres (70’ Rakitic) – Ocampos, En Nesyri, Suso (82’ El Haddadi)
Żółte kartki: 9’ Oliveira, 17’ Diop, 62’ Arbilla, 78’ Correa – 20’ Gomez, 90+4’ El Haddadi, 90+4’ Rakitic, 90+5 Lopetegui (poza boiskiem)
Sędzia: Jose Sanchez