Żeglarstwo MŚJ: Rodziewicz ostatecznie poza podium

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 08.07.2018, 18:55

Źle zakończyły się dla nas mistrzostwa świata juniorów w klasie laser i laser radial w Gdyni. Jakub Rodziewicz nie obronił trzeciej pozycji i spadł na szósta. Magdalena kwaśna zakończyła regaty na 8. miejscu.

Przed decydującymi wyścigami Rodziewicz zajmował 3. lokatę i miał spora przewagę nad czwartym zawodnikiem. Ostatnie starty nie ułożyły się po myśli naszego reprezentanta. W pierwszym z nich był 14. i wciąż pozostawał w grze o medal. W ostatnim przypłynął do mety dopiero na 36. miejscu i zakończył mistrzostwa na szóstej pozycji. Piotr Ostrowski uplasował się na 45. miejscu. Mistrzem został Philipp Loewe z Niemiec, który wyprzedził swojego rodaka Maxa Wilkena. Trzeci był Liam Glynn (Irlandia).

W rywalizacji kobiet na medal liczyła Magdalena Kwaśna. Ale musiała obejść sie smakiem, bo zajęła 8. lokate. Decydujące wyścigi kończyła na 29. i 14. miejscu. Katarzyna Harc była 39. Złoto trafiło do Dunki Anny Munch, srebro do Włoszki Caroliny Albano, a brąz do Australijki Elyse Ainsworth.

We Francji odbyły się mistrzostwa świata juniorów w klasie RS:X. Piąte miejsce zajęła tam Julia Sulikowska, a Weronika Marciniak dziewiąte. W rywalizacji mężczyzn najwyżej był Mikołaj Michalski, który zajął dwudziestą ósmą pozycję.