Premier League: remis West Brom z Fulham

• Data publikacji: 30.01.2021, 17:58

W sobotę, 30 stycznia, w ramach 21. kolejki brytyjskiej Premier League West Bromwich Albion podejmowało na własnym obiekcie Fulham FC. Spotkanie zakończyło się remisem. Bramki zdobywali Kyle Bartley, Matheus Pereira (obaj West Brom), Bobby Reid i Ivan Cavaleiro (obaj Fulham).

Początek meczu należał zdecydowanie dla zespołu gości, który od początku przejął inicjatywę w tym meczu i już w dziesiątej minucie wpakował piłkę do bramki. Bobby Reid odebrał ładne podanie w polu karnym i pięknym strzałem posłał futbolówkę do siatki. Bramkarz West Brom był bez szans. Chwilę później swoją szansę miał Ruben Loftus-Cheek (Fulham), jednak jego strzał poleciał w środek bramki, gdzie stał Sam Johnstone (West Brom).

Niecałe dziesięć minut po pierwszej bramce, Reid miał szansę na drugą. Jednak jego strzał odbił się tylko od słupka. Kilka chwil później dobrą okazję miał Antonee Robinson (Fulham), ale jego próbę zablokował obrońca West Brom. Ostatnią poważną sytuację bramkową w 1. połowie mieliśmy w 29. Minucie. Ademola Lookman (Fulham) oddał szybki strzał z pola karnego, który został zatrzymany przez bramkarza gospodarzy.

Po zmianie stron szybka bramkę zdobyli gospodarze. Już w 47. minucie Kyle Bartley (West Brom) dostał dośrodkowanie w pole karne, które strzałem w prawą stronę bramki zmienił na bramkę. Ta sytuacja wyraźnie dodała skrzydeł zawodnikom gospodarzy, którzy naciskali na rywali. W 66. minucie Matheus Pereira (West Brom) wbiegł w pole karne, aby odebrać podanie i doskonałym strzałem obok lewego słupka pokonał bramkarza Fulham. Gospodarze objęli prowadzenie 2:1.

Po chwili szansę na swoją drugą bramkę miał Bartley. Jego strzał przeleciał jednak obok lewego słupka. W 77. minucie świetne dośrodkowanie w pole karne do Ivana Cavaleiro (Fulham) posłał Harrison Reed (Fulham). Portugalczyk wyskoczył do piłki i głową posłał bramkę do siatki przy lewym słupku. Johnstone był bez szans. Warto dodać, że Cavaleiro i Reed pojawili się na boisku pięć minut wcześniej. Doskonałe wyczucie trenera Fulham, Scotta Parkera.

Do końca meczu obydwa zespoły próbowały przeprowadzić akcję, która mogłaby dać im bramkę, jednak bezskutecznie. Po ciekawym pojedynku i kilku bramkach West Bromwich Albion zremisowało z Fulham 2:2.

West Bromwich Albion – Fulham 2:2 (0:1)
Bramki: 47’ Bartley, 66’ Pereira – 10’ Reid, 77’ Cavaleiro
West Brom: Johnstone – Bartley, Ajayi, O’Shea (24’ Grant) – Gibbs, Livermore (83’ Phillips), Gallagher, Furlong – Pereira, Snodgrass – Robinson (46’ Diagne)
Fulham: Areola – Adarabioyo, Andersen, Aina (82’ Tete) – Robinson, Reid (72’ Cavaleiro), Zambo Anguissa, Lemina (72’ Reed) – Lookman, Mitrovic, Loftus-Cheek
Żółte kartki: 75’ Bartley
Sędzia: Anthony Taylor