Snowboard - PŚ: Ulbing i Karlagachew najlepsi w Moskwie
Christian Jansky / Wikimedia commons

• Dodał: Tytus Olszewski
  • Data publikacji: 30.01.2021, 21:10

Dmytro Karlagachew wygrał slalom równoległy w Moskwie i tym samym odniósł pierwsze zwycięstwo w karierze. Wśród kobiet zwyciężyła Daniela Ulbing. Nikt z reprezentacji Polski nie zakwalifikował się części głównej zawodów.

W Moskwie odbył się drugi snowboardowy slalom równoległy Pucharu Świata w tym sezonie. Zawody przeprowadzono przy sztucznym świetle na stoku częściowo zbudowanym z rusztowań. Swego czasu był to szczęśliwy stok dla Polaków, gdyż w 2013 roku drugie miejsce zajęła tam Aleksandra Król, jednak tym razem naszym reprezentantom poszło znacznie gorzej. Nikt z kadry nie zakwalifikował się do zawodów głównych. Wśród kobiet najlepiej spisała się Weronika Biela-Nowaczyk, która zajęła 25. pozycję. Reszcie Polek nie udało się zdobyć pucharowych punktów, Maria Chyc ukończyła zawody na 34. miejscu,  Aleksandra Michalik na 38., a Aleksandra Król na 41. U mężczyzn pierwsze slalomowe punkty w sezonie zdobył Michał Nowaczyk (28. miejsce), a Oskar Kwiatkowski skończył na 38. pozycji. Kwalifikacje wygrali Sofia Nadyrszina oraz Dmytro Karlagachew.

W wielkim finale zwyciężyła Daniela Ulbing (pierwsze podium w sezonie), która pokonała wschodzącą gwiazdę gospodarzy, Sofię Nadyrszinę. Trzecie miejsce zajęła Ramona Hofmeister, która wygrała z Patrizią Kummer. W rywalizacji mężczyzn kolejny raz zwyciężył Rosjanin. Tym razem w finałowym przejeździe Dmytro Karlagachew pokonał Zana Kosira. Dla młodego Rosjanina jest to pierwsze pucharowe zwycięstwo, a zarazem pierwsze podium w karierze. W Małym Finale Edwin Coratti wygrał z Aleksandrem Payerem.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Sofia Nadyrszina (354 punkty) oraz Aaron March (257 punktów). Następne zawody z cyklu odbędą się w rosyjskim Bannoye (6-7 lutego), gdzie zostanie przeprowadzony gigant oraz slalom równoległy.