Wspinaczka sportowa: Brożek piąta w Villars

• Dodał: Mateusz Górecki
  • Data publikacji: 08.07.2018, 18:57

Anna Brożek spisała się najlepiej z grona reprezentantów Polski, startujących w zawodach wspinaczkowego Pucharu Świata w Villars. W konkurencji na czas uplasowała się na piątym miejscu.

Nasze sprinterki już w kwalifikacjach zaprezentowały się z dobrej strony. Najwyżej - na czwartym miejscu zakończyła je Patrycja Chudziak, która uzyskała czas 8,28. Siódma była Anna Brożek (8,62), a ósma Klaudia Buczek (8,63). Chudziak już w pierwszej rundzie  fazy pucharowej odpadła jednak od ściany i przegrała z Włoszką Elisabettą Dallą Bridą. Buczek w tej samej fazie uległa natomiast Rosjance Jelenie Remizowej (8,86-8,43).  Najlepszą z biało-czerwonych okazała się Brożek, która najpierw 8,38-11,11,05 wyeliminowała Chinkę Cuilian He, a w ćwierćfinale uległa późniejszej triumfatorce zawodów, Francuzce Anouck Jaubert (8,24-7,83) i uplasowała się na piątej pozycji.

W rywalizacji mężczyzn oglądaliśmy Marcina Dzieńskiego, który rundę kwalifikacyjną ukończył z dziewiątym czasem (6,36). W pierwszej rundzie Polak trafił na Ukraińca Kostiantyna Pawlenko i pechowo odpadł od ściany przy ostatnim chwycie. Tym samym ukończył rywalizację na 13. pozycji. Zawody wygrał Rosjanin Aleksandr Szikow. Szymon Pęcikiewicz i Maciej Dobrzański odpadli w kwalifikacjach.

Zdecydowanie słabiej poszło naszym reprezentantom w prowadzeniu. Dobrzański zajął 65. miejsce, a Pęcikiewicz był 68.