Piłka ręczna - MŚ: finał i mecz o brąz [ZAPIS LIVE]

• Data publikacji: 31.01.2021, 13:30

Nadszedł ostatni dzień Mistrzostw Świata w piłce ręcznej mężczyzn rozgrywanych w Egipcie! Sportowe emocje rozpoczęliśmy od pojedynku o brązowy medal. Hiszpanie pokonali Francuzów 35:29 (16:13). Tytułem MVP został wyróżniony hiszpański bramkarz - Rodrigo Corrales, a najwięcej bramek zdobył Alex Dujshebaev (8). O 17:30 w wielkim finale o złoty medal rywalizować będą Duńczycy i Szwedzi. Naszą relację live wznowimy tuż przed pierwszym gwizdkiem w meczu o tytuł Mistrzów Świata. Serdecznie zapraszamy!

HISZPANIA 35:29 FRANCJA

DANIA -26:24 SZWECJA

Relacja na żywo

Dania - Szwecja 26:24 - Duńczycy zdołali obronić tytuł! Mistrzowski czempionat piłki ręcznej dobiegł końca. Dziękujemy za śledzenie naszych relacji LIVE i życzymy miłego wieczoru!

Dania - Szwecja 26:24 - Dania wygrywa Mistrzostwa Świata 2021 w Egipcie!

Dania - Szwecja 26:24 - Honorowa bramka Szwedów.

Dania - Szwecja 26:23 - Landin przypieczętowuje wygraną Duńczyków an kilkadziesiąt sekund przed końcowym gwizdkiem!

Dania - Szwecja 25:23 - Hampus Wanne myli się z rzutu karnego! To może być decydujący punkt tego spotkania! Pozostały niecałe dwie minuty.

Dania - Szwecja 25:23 - Landin trafiony piłką w twarz z szóstego metra. Bramkarz Danii potrzebował chwili na otrząśnięcie się. Max Darj podtrzymuje nadzieje Szwedów na dalsza walkę o zwycięstwo.

Dania - Szwecja 25:22 - Nieskuteczność po obu stronach. Tym razem o czas prosi selekcjoner Duńczyków.

Dania - Szwecja 25:22 - Duńczycy stoją przed szansą powiększenia przewagi do 4 bramek. O czas prosi Glenn Solberg.

Dania - Szwecja 25:22 - Karny dla reprezentacji Dani wykorzystany przez Hansena.

Dania - Szwecja 24:21 - Niklas Landin wygrywa pojedynek sam ana sam z Albinem Lagergrenem! Mads Mensah Larsen z pierwszą bramką.

Dania - Szwecja 23:21 - Felix Claar przełamuje chwilowy ofensywny kryzys Szwedów

Dania - Szwecja 23:20 - Landin po raz kolejny przypomina o swojej obecności, a jego koledzy z drużyny odwdzięczają mu się powiększeniem przewagi.

Dania - Szwecja 22:20 - Seria remisów zostaje przerwana! Duńczycy odskakują na dwie bramki. Autorem trafienia Jacob Holm, który po zmianie stron daje bardzo dobrą zmianę.

Dania - Szwecja 20:20 - Rzut karny dla Trzech Koron. Hampus Wanne nie myli się z siódmego metra.

Dania - Szwecja 19:19 - Tym razem to Hampus Wanne i Jacob Holm dokładają bramki dla swoich reprezentacji.

Dania - Szwecja 18:18 - Felix Claar wyskakuje w powietrze i pokonuje Landina! Zaraz po tym Mikkel Hansen wyrównuje wynik.

Dania - Szwecja 17:17 - Nikolaj Øris Nielsen utrzymuje dobrą dyspozycję z pierwszej połowy! Kolejna bramka Duńczyka z dystansu.

Dania - Szwecja 16:16 - Albin Lagergren powtarza wyczyn kolegi z drużyny. Świetny zwód zakończony bramką.

Dania - Szwecja 15:15 - Indywidualna szarża Jima Gottfridssona kończy się bramką z szóstego metra.

Dania - Szwecja 14:14 - Przyspieszona piłka do Hampusa Wanne a ten po wyczekaniu Niklasa Landina trafia do siatki.

Dania - Szwecja 14:13 - Mikkel Hansen rozpoczyna strzelanie w drugiej połowie- silny rzut z dystansu.

Dania - Szwecja 13:13 - Wracamy do Kairu. Już niedługo dowiemy się, kto zostanie najlepsza drużyną świata.

Dania - Szwecja 13:13 - Pierwsze 30 minut wielkiego finału na pewno spełniły oczekiwania kibiców. Zawodnicy obu reprezentacji nie odpuszczają choćby na sekundę, co zwiastuje fantastyczną drugą połówkę. Wracamy za kilkanaście minut.

Dania - Szwecja 13:13 - Duńczycy wyrównują na ostatnie sekundy przez końcem pierwszej połowy! Nikolaj Øris Nielsen huknął z dystansu.

Dania - Szwecja 12:13 - Łatwa bramka dla Duńczyków. Henrik Møllgaard rzuca z własnej połowu na pustą bramkę.

Dania - Szwecja 11:13 - Duńczycy nie wykorzystują podwójnego osłabienia przeciwników! Niecelna próba Simona Halda.

Dania - Szwecja 11:12 - Ostatnie 4 minuty pierwszzej połowy. Albin Lagergren dostaje karę indywidualną i podziurawiona szwedzka defensywa nie daje rady przeciw Mathiasowi Gidselowi.

Dania - Szwecja 10:12 - Sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie! Szwedzi odskakują na dwie bramki!

Dania - Szwecja 10:11 - Kolejna skuteczna interwencja Andreasa Palicki! Jego drużyna wychodzi na prowadzenie.

Dania - Szwecja 110:0 - Nikolaj Jacobsen prosi o czas.

Dania - Szwecja 10:10 - Drugie wykluczenie Magnusa Saugstrupa.

Dania - Szwecja 9:9 - Rzut karny dla Szwecji! Lucas Pellas rzuca dziesiątą bramkę z rzutu karnego na tym turnieju. Stuprocentowa skuteczność Szweda.

Dania - Szwecja 9:8 - Max Darj schodzi z boiska na dwuminutową karę za przewinienie na obrotowym.

Dania - Szwecja 8:8 - Dania podjęła ryzyko, rozgrywając atak z pustą bramką. Szwedzi wykorzystali grę w przewadze i trafiają z własnej połowy boiska.

Dania - Szwecja 8:6 - Faul w ataku Szwedów. Dania pierwszy raz w finale wychodzi na dwubramkowe prowadzenie za sprawą bramki Nikolaja Ørisa Nielsena.

Dania - Szwecja 7:6 - Lasse Andersson zwodzi obrońców i po pięknej akcji indywidualnej wpisuje się na listę strzelców.

Dania - Szwecja 6:6 - Kolejna szybka wymiana ciosów.

Dania - Szwecja 5:5 - Jim Gottfridsson ładuje potężną petardę w bramkę przeciwników.

Dania - Szwecja 5:4 - Świetne tempo na początku wielkiego finału. Po straconych bramkach obie drużyny bardzo szybko przeprowadzają akcje ofensywne i nadrabiają straty.

Dania - Szwecja 4:4 - Niklas Landin notuje pierwszą skuteczną interwencję! Nie dał jednak rady w następnym starciu oko w oko z przeciwnikiem.

Dania - Szwecja 3:3- Mikkel Hansen również zaznacza swoją obecność na boisku. Dwie bramki lidera Duńczyków.

Dania - Szwecja 1:2 - Duńczycy trafiają w słupek, co zostaje wykorzystane przez Jonathana Carlsbogårda.

Dania - Szwecja 0:1 Premierowe trafienie w wielkim finale! Hampus Wanne zdobywa 49. bramkę na turnieju.

Dania - Szwecja 0:0 - Skandynawski finał czas zacząć! Grę rozpoczynają Szwedzi.

Czas na hymny narodowe.

Już za 5 minut rozpoczynamy walkę o złoty medal! Czy Duńczycy obronią tytuł mistrza świata? Zmierzą się ze Szwedami, którzy ostatni raz zdobyli to osiągnięcie w 1999 roku- również na egipskiej ziemi. Z pewnością czekają nas wielkie emocje!

Już teraz zapraszamy Was na wielki finał MŚ w Egipcie. Początek spotkania Dania - Szwecja o godzinie 17:30. Do zobaczenia!

Hiszpania - Francja 35:29 - najlepsi strzelcy w Hiszpanii: A. Dujshebaev 8, D. Dujshebaev 6, Entrerrios, Figueras, Gomez, Sole po cztery trafienia. Po stronie Francuzów najwięcej bramek rzucił Descat (7), Tournat i Fabregas (4).

Hiszpania - Francja 35:29 - Rodrigo Corrales MVP spotkania. Bramkarz wyróżniony po raz kolejny w tym turnieju.

Hiszpania - Francja 35:29 - KONIEC SPOTKANIA! Hiszpanie brązowymi medalistami Mistrzostw Świata!

Hiszpania - Francja 35:29 - D. Dujshebaev z szóstym trafieniem.

Hiszpania - Francja 34:29 - Gomez wykorzystuje wolną przestrzeń na prawym skrzydle i trafia na dwie minuty przed końcem.

Hiszpania - Francja 33:29 - broni francuski bramkarz, ale stratę w ataku zalicza Mem.

Hiszpania - Francja 33:29 - Ribera reaguje na gorszy fragment swoich podopiecznych. Czas dla hiszpańskiego szkoleniowca.

Hiszpania - Francja 33:29 - dwie z rzędu obrony Gerarda i dalekie podania do Descata. Skrzydłowy wykończył oba rzuty i ma już na swoim koncie siedem trafień.

Hiszpania - Francja 33:27 - Perez De Vargas znowu wchodzi na karnego i znowu broni rzut Francuzów.

Hiszpania - Francja 33:27 - Descat trafia z kontrataku, a w odpowiedzi Figueras z koła po podaniu A. Dujshebaeva.

Hiszpania - Francja 32:26 - A. Dujshebaev kolejny raz z dziewiątego metra. Francuzi w odpowiedzi z koła - bramka Fabregasa.

Hiszpania - Francja 31:25 - faulowany przy rzucie Descat. Skrzydłowy obił tylko słupek z rzutu karnego.

Hiszpania - Francja 31:25 - time-out dla Francji.

Hiszpania - Francja 31:25 - Entrerrios dokłada czwarte trafienie.

Hiszpania - Francja 30:25 - trzydziesta bramka dla Hiszpanów na 10 minut przed końcem spotkania.

Hiszpania - Francja 29:25 - Entrerrios i Mem z bramkami.

Hiszpania - Francja 28:24 - D. Dujshebaev z trafieniem z dziesiątego metra. W odpowiedzi ze skrzydła skutecznie Descat.

Hiszpania - Francja 27:23 - D. Dujshebaev podaje między nogami, a bramkę zdobywa Figueras.

Hiszpania - Francja 26:23 - Descat ze skrzydła. Do końca spotkania został kwadrans.

Hiszpania - Francja 26:22 - Hiszpanie gubią piłkę i Porte z bramką z kontrataku.

Hiszpania - Francja 26:21 - trafienie Mema, ale w odpowiedzi A. Dujshebaev.

Hiszpania - Francja 25:19 - Gomez z karnego ustanawia największe prowadzenie Hiszpanów w spotkaniu.

Hiszpania - Francja 23:18 - drugie trafienie Sole. Francuzi nie trafili ani razu w trakcie przewagi.

Hiszpania - Francja 22:18 - A. Dujshebaev do skrzydła, a stamtąd skutecznie rzuca Sole.

Hiszpania - Francja 21:18 - Descat idealnie wykorzystuje długie podanie. Gomez wykluczony na dwie minuty.

Hiszpania - Francja 21:17 - Acquevillo z drugim trafieniem, ale w odpowiedzi szybkie wznowienie Hiszpanów i bramka Gomeza.

Hiszpania - Francja 20:16 - D. Dujshebaev z dwoma trafieniami z rzędu.

Hiszpania - Francja 18:15 - przechwyt Hiszpanów i kontratak zwieńczony bramką Gomeza.

Hiszpania - Francja 17:15 - Hiszpanie w podobnym stylu zdobywają bramkę z koła.

Hiszpania - Francja 16:15 - dwójkowa akcja zakończona bramką francuskiego obrotowego.

Hiszpania - Francja 16:14 - z karnego pierwszą bramkę w meczu zdobywa Descat.

Hiszpania - Francja 16:13 - wysoka obrona Hiszpanów i ponownie skuteczny w bramce Corrales.

Hiszpania - Francja 16:13 - wracamy po przerwie i liczymy na jeszcze więcej emocji. Francuzi zaczynają z trzema bramkami straty.

Hiszpania - Francja 16:13 - A. Dujshebaev trafił z dystansu w ostatniej akcji tej połowy. To jego szósta bramka.

Hiszpania - Francja 15:13 - Mahe skuteczny.

Hiszpania - Francja 15:12 - Corrales wrócił między słupki i kolejny raz obronił rzut Francuzów. Czas dla Hiszpanów.

Hiszpania - Francja 15:12 - Perez de Vargas wchodzi i broni karnego.

Hiszpania - Francja 15:12 - A. Dujshebaev z piątym trafieniem.

Hiszpania - Francja 14:12 - kolejna bramka ze skrzydła. Tym razem Guigou z lewego.

Hiszpania - Francja 14:11 - Canellas z lewego, a w odpowiedzi Abalo z prawego skrzydła.

Hiszpania - Francja 13:10 - fenomenalna obrona Corralesa. Pięć minut do końca pierwszej połowy.

Hiszpania - Francja 13:10 - przechwyt Francuzów i bramka Guigou po szybkim ataku.

Hiszpania - Francja 13:9 - Tournat technicznym rzutem pokonuje hiszpańskiego bramkarza.

Hiszpania - Francja 13:8 - Remili po zwodzie, a w odpowiedzi A. Dujshebaev z dystansu.

Hiszpania - Francja 12:7 - Gomez podobnie jak Sule nie wykorzystał karnego. Wcześniej z akcji trafił Sarmiento.

Hiszpania - Francja 11:7 - Tournat wykorzystuje podanie na koło i zdobywa drugą bramkę.

Hiszpania - Francja 11:6 - Arino trafia po wbiegnięciu na koło za plecami rywala.

Hiszpania - Francja 10:6 - Gerard broni rzut Sole z siódmego metra.

Hiszpania - Francja 9:6 - z dystansu A. Dujshebaev, a w odpowiedzi Tournat z koła.

Hiszpania - Francja 8:5 - z karnego trafia Mahe.

Hiszpania - Francja 7:4 - Fabregas i Remili z trafieniami.

Hiszpania - Francja 7:2 - wiele się dzieje na kairskim parkiecie. Dujshebaev przechwycił piłkę po wznowieniu na środku i pokonał bramkarza sam na sam.

Hiszpania - Francja 4:1 - w końcu po indywidualnej akcji Acquevillo zdobywa pierwszą bramkę dla Francuzów.

Hiszpania - Francja 4:0 - Francuzi bezradni w ataku. Sole z drugą bramką.

Hiszpania - Francja 3:0 - sporo miejsca na lewym skrzydle i Arino podwyższa prowadzenie mistrzów Europy.

Hiszpania - Francja 2:0 - przechwyt Dujshebaeva i trafienie Sole.

Hiszpania - Francja 1:0 - pierwsza bramka dla Hiszpanów po rzucie D. Dujshebaeva.

Hiszpania - Francja - jesteśmy już po hymnach obu reprezentacji. Za chwilę początek zmagań w hali w Kairze.

Relacja z meczu Hiszpania - Francja rozpocznie się przed 14:30. Zapraszamy!