Piłka ręczna - MŚ: Hiszpanie z brązowym medalem

• Data publikacji: 31.01.2021, 15:56

Reprezentacja Hiszpanii zdobyła brązowy medal na mistrzostwach świata w piłce ręcznej. W meczu o trzecie miejsce Hiszpanie pewnie wygrali 35:29 z Francuzami.

W meczu o trzecie miejsce, nazywanym finałem pocieszenia spotkały się Hiszpania i Francja. Pierwszy z zespołów w półfinale uległ Danii, a drugi przegrał ze Szwecją. Obydwa zespoły były zmotywowane przed dzisiejszym meczem, bo nikt po rozegraniu dziewięciu meczów nie chciał wrócić z Egiptu z pustymi rękami. Spotkanie o brązowy medal w Kairze zdecydowanie lepiej rozpoczęli Hiszpanie. Szybko zdobyli cztery bramki. Francuzi na swoje pierwsze trafienie musieli czekać ponad pięć minut. Na 1:4 rzucił Jean Acquevillo. Przewaga z pierwszych minut się utrzymywała, a nawet wzrosła do pięciu trafień. Tuż przed przerwą Francja zbliżyła się na dwie bramki straty. Po trzydziestu minutach po szóstym trafieniu Alexa Dujszebajewa było 16:13 dla Hiszpanów.

Tuż po zmianie stron Francuzi zdobyli dwa gole z rzędu i ich strata wynosiła tylko jedno trafienie. Hiszpanie jednak odpowiedzieli trzema bramkami. Zespół z Półwyspu Iberyjskiego wygrał nawet 2:0 grę w osłabieniu. Na ponad kwadrans przed końcem meczu po kolejnym trafieniu Alexa Dujszebajewa hiszpańska drużyna wyszła na najwyższe prowadzenie w meczu - 26:20. Francuzi nie poddali się i zdobyli trzy kolejne bramki. Jednak na dziesięć minut przed końcem Hiszpania ponownie miała sześć bramek przewagi.

Hiszpanie pewnie utrzymali bezpieczny zapas do końca meczu. Mecz zakończył się wynikiem 35:29. Reprezentacja Hiszpanii zdobyła w Egipcie brązowy medal. Na medal światowego czempionatu hiszpańscy szczypiorniści czekali osiem lat. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Alex Dujszebajew, który zdobył osiem bramek. Najbardziej wartościowym graczem starcia został wybrany Rodrigo Corrales, który obronił blisko 40% rzutów.

Hiszpania - Francja 35:29 (13:10)

Hiszpania: Perez de Vargas, Corrales - A. Dujszebajew 8, D. Dujszebajew 6, Figueras 4, Gomez 4, Sole 4, Entrerrios 4, Arino 2, Canellas 1, Sarmiento, Morros, Maqueda, Fernandez, Marchan, Guardiola

Francja: Gerard, Genty - Descat 7, Fabregas 4, Tournat 4, Mem 3, Porte 2, Mahe 2, Remili 2, Guigou 2, Acquevillo 2, Abalo 1, Claire, Lagarde, Dipanda,    Richardson.