Eerste Klasse A: Club Brugge triumfuje i ucieka w tabeli rywalom

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 31.01.2021, 15:30

Hitowe spotkanie 23. kolejki belgisjkiej Eerste klasse A pomiędzy Club Brugge a Standardem Liege zakończyło zwycięstwem gospodarzy. Po naprawdę dobrym spotkaniu triumfowali oni 3:1 i umocnili się na pozycji lidera. Nie przeszkodziła im w tym wcześnie utracona bramka.

Oba zespoły spisują się w tym sezonie naprawdę dobrze. Club Brugge gra świetnie i zajmuje pierwsze miejsce w tabeli, z gigantyczną przewagą nad drugim Genkiem. Standard Liege z kolei jest na czwartej lokacie. W pierwszym meczu tych ekip w tym sezonie padł remis 1:1 Sytuacje kadrowe obu drużyn przed tym meczem były naprawdę niezłe. W zespole prowadzonym przez Mbaye Leye brakowało Faiego, Oulare i Vanheusdena. Philippe Clement mógł za to skorzystać ze wszystkich zawodników z kadry.

Już w trzeciej minucie to goście wyszli na prowadzenie. Bramkę po wrzutce z rzutu wolnego strzelił Bokadi. Kolejne minuty to jednak coraz większa przewaga „Niebiesko-Czarnych”. Przyniosło to skutek, bowiem już w 19. minucie wyrównujące trafienie zdobył Hans Vanaken. Przewaga gospodarzy ani trochę nie malała, a nawet rosła. Cztery minuty przed gwizdkiem arbitra kończącym pierwszą połowę bramkę na 2:1 zdobył Bas Dost. Dla Holendra było to już piąte trafienie w szóstym meczu w barwach Clubu Brugge.

Druga część gry również rozpoczęła się od gola. Tym razem jednak była to bramka dla gospodarzy. Wynik na 3:1 podwyższył Noa Lang. Podobnie jak w pierwszych 45 minutach, to Club Brugge kontrolował w pełni to spotkanie. Do końca meczuspotkania nie wydarzyło się już ciekawego. Na Jan Breydel Stadion to gospodarze triumfowali 3:1.

Wynik ten spowodował, że Club Brugge umocnił się na pozycji lidera i nad drugą Antwerpią ma już 14 punktów przewagi. Standard Liege z kolei pozostał na pozycji czwartej, jednak ich strata do rywali z tabeli wzrosła.

Club Brugge – Standard Liege 3:1 (2:1)

Bramki: 19’ Vanake, 41’ Dost, 49’ Lang – 3’ Bokadi

Brugge: Mignolet – Sobol (71’ Denswil), Mechele, Kossounou, Clinton Mata – Vanaken, Rits, Vormer (83’ Balanta) – Lang, Dost (83’ Badji), Okereke (60’ de Ketelaere)

Standard: Bodart – Gavory (78’ W. Balikwisha), Bokadi, Dussenne, Siquet (86’ Pavlović) – Bastien, Raskin, Cimirot (46’ Muleka) – Lestienne (58’ Carcela-Gonzalez), Klauss, M. Balikwisha (59’ Laifis)

Żółte kartki: 73’ Kossounou – 62’ Bastien, 88’ Carcela-Gonzalez, 89’ Dussenne, 90+2’ Pavlović

Sędzia: Nicolas Laforge