Serie A:  Lazio wzięło rewanż za Puchar Włoch
By ildirettore/wikimediacommons

Serie A: Lazio wzięło rewanż za Puchar Włoch

• Dodał: Dawid Kowalski
  • Data publikacji: 31.01.2021, 17:50

W jednym z hitów 20. kolejki Serie A Atalanta Bergamo podejmowała u siebie Lazio Rzym. Było to drugie starcie tych zespołów w przeciągu 4 dni. Zespół gości wziął rewanż za porażkę 4 dni temu i pewnie wygrał 3:1.

Niedzielne spotkanie zapowiadało się pasjonująco. Stanęły na przeciwko siebie dwie drużyny, które mają jasno określony cel - walkę o miejsce w pierwszej "czwórce" na koniec sezonu tabeli Serie A, dające prawo gry w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie. Ponadto goście z Rzymu chcieli zrewanżować się rywalom z Bergamo za środową porażkę w Pucharze Włoch.

Lazio rozpoczęło to spotkanie w najlepszy możliwy sposób. Już w 3. minucie spotkania tuż za polem karnym piłkę przyjął Adam Marusic, a następnie popisał się fantastycznym uderzeniem z dystansu. Pierluigi Gollini był bez szans. To trafienie zdecydowanie dodało animuszu gościom. Atalanta co prawda więcej grała z piłką przy nodze, jednak nie przekładało się to na żadne sytuacje bramkowe. Rzymianie do przerwy jeszcze kilka razy zagrozili bramce gospodarzy. Brylował głównie Sergej Milinkovic-Savic, który w 20. minucie był naprawdę blisko wykorzystania rzutu wolnego, a dwanaście minut później Gollini obronił jego strzał głową zmierzający tuż obok lewego słupka.

Atalanta aby wygrać z Lazio trzeci mecz w tym sezonie musiała diametralnie poprawić swoją grę w drugiej połowie. Na nieszczęście gospodarzy scenariusz z pierwszej połowy się powtórzył. W 51. minucie doskonałą kontrę przeprowadził Joaquin Correa i wyprowadził gości na dwubramkowe prowadzenie. Następne 25 minut nie obfitowało w większe emocje. Lazio skupiło się na obronie dwubramkowego prowadzenia, a Atalanta wyglądała bardzo bezradnie. Goście przeważali w każdej formacji. Kiedy wydawało się, że nic ciekawego już się nie wydarzy, rezerwowy Mario Pasalic swoim trafieniem w 79. minucie dał promyk nadziei dla zespołu z Lombardii. Cztery minuty później nadzieje te zostały zgaszone. Doskonałe podanie prostopadłe w pole karne Milinkovica - Savica, który w ten sposób zwieńczył swój świetny mecz, wykorzystał duet rezerwowych. Andreas Pereira mógł uderzać na bramkę, ale zauważył Vedata Muriqi, któremu nie pozostało nic poza skierowaniem piłki do pustej bramki.

Po tym zwycięstwie zespół Lazio wskoczył na 5. miejsce w tabeli Serie A. Strata do lidera zmalała do dziewięciu punktów. Atalanta spadła na szóste miejsce i traci do stołecznego zespołu zaledwie jedno "oczko".

Atalanta – Lazio 1:3 (0:1)

Bramki: 79' Pasalic– 3’ Marusic, 51' Correa, 83'Muriqi

Atalanta: Gollini – Djimsiti, Palomino, Toloi – Maehle , De Roon, Freuler (78' Caldara), Ruggeri (46'Malinovski) - Miranchuk (54'Pasalic) - Ilicic (67'Lammers) , Zapata (54'Muriel)

Lazio: Reina – Gabarron (38’ Musacchio), Acerbi, Radu– Marusic, Milinkovic-Savic, Leiva (80' Escelante), Alberto (59' Akpa Akpro)  Lazzari - Correa (81' Pereira), Immobile (81' Muriqi).

Żółte kartki:Gabarron, Musacchio

Sędzia: Daniele Chiffi