Eredivisie: Feyenoord pewnie pokonał PSV w ligowym klasyku
Валерий Дед / wikimedia commons

• Dodał: Mateusz Filipek
  • Data publikacji: 31.01.2021, 16:59

Feyenoord pewnie pokonał na swoim terenie w hicie 20. kolejki PSV 3-1. Ekipa z Rotterdamu dzięki wygranej znów liczy się w rywalizacji o czołowe pozycje. O zwycięstwie gospodarzy przesądziła ich doskonała skuteczność w pierwszej połowie, przy jednoczesnej niefrasobliwości podopiecznych trenera Rogera Schmidta, którzy po zmianie stron nie zdołali już odwrócić losów rywalizacji.

Spotkanie rozgrywane na De Kuip rozpoczęło się od mocnego uderzenia - już w siódmej minucie gospodarze objęli prowadzenie dzięki bramce zdobytej przez Marka Diemersa, który wykorzystał podanie Lutsharela Geertruidy. Goście próbowali szybko zniwelować stratę, dominowali i stwarzali kolejne okazje, ale bez efektu. W trzynastej minucie groźny strzał oddał Mauro Junior, ale został zablokowany przez obrońców Feyenoordu. Sytuacja PSV stała się jeszcze trudniejsza w dwudziestej piątej minucie, gdy Steven Berghuis oddał precyzyjny strzał i podwyższył na 2:0. Goście ponownie zaatakowali, mieli wyraźną przewagę w posiadaniu piłki, ale na niewiele się to zdało. Jeszcze przed przerwą gospodarze zadali kolejny cios. Tym razem gola zdobył Brian Linssen, który przyjął piłkę po podaniu Jensa Toornstry i przerzucił ją nad Yvonem Mvogo.

Goście po zmianie stron podjęli jeszcze walkę mimo bardzo trudnego położenia. W 56. minucie bramkę strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Philippa Maxa zdobył Ibrahim Sangare i zespół PSV odzyskał nadzieję na doprowadzenie choćby do wyrównania. Goście próbowali pójść za ciosem, ale miejscowi bronili się bardzo skutecznie i wynik nie uległ już zmianie, choć zespół z Eindhoven oddał łącznie aż 17 strzałów. Ostatecznie podopieczni Dicka Advocaata odnieśli ważne zwycięstwo, przerywając passę trzech porażek i wciąż mogą mieć nadzieję na zakończenie rywalizacji na podium. PSV jest wiceliderem i wciąż ma na koncie 5 oczek więcej, ale porażka w dzisiejszym meczu może spowodować, że wzrośnie strata podopiecznych Rogera Scmidta do Ajaxu, jeśli „Godenzonen” nie przegrają swojego spotkania z AZ Alkmaar.

Feyenoord - PSV 3:1 (3:0)

Diemers 7', Berghuis 25', Linssen 41' - Sangare 56'

Feyenoord: Nick Marsman – Lutsharel Geertruida (74' Bart Nieuwkoop), Botteghin, Marcos Senesi, Tyrell Malacia – Jens Toornstra (89' Jordy Wehrmann), Leroy Fer, Mark Diemers – Ridgeciano Haps, Brian Linnsen (81' Nicolai Jorgensen), Steven Berghuis

PSV: Yvon Mvogo – Denzel Dumfries, Jordan Teze, Olivier Boscagli, Philipp Max (79' Yorbe Verterssen) – Pablo Rosario, Ibrahim Sangare – Ryan Thomas (59' Mohammed Ihattaren), Mauro Junior – Eran Zahavi, Donyell Malen.