Serie A: pewny triumf Napoli nad Parmą

• Dodał: Przemysław Flis
  • Data publikacji: 31.01.2021, 20:40

W 20. kolejce Serie A Napoli podejmowało Parmę. Podopieczni Gennaro Gattuso byli zdecydowanym faworytem i wywiązali się z tej roli. Neapolitańczycy pokonali przeciwników 2:0 po bramkach Eljifa Elmasa i Mateo Politano. Reprezentant Polski Piotr Zieliński zagrał w tym spotkaniu 70 minut i dołożył swoją cegiełkę do sukcesu drużyny.

Gospodarze niedzielnej konfrontacji szybko przejęli inicjatywę. Zespół z Neapolu długo utrzymywał się przy piłce, jednak miał spore problemy ze stwarzaniem realnego zagrożenia pod bramką rywali. Przyjezdni szukali swoich szans w kontrataku angażując w ataki szybkiego Gervinho, lecz defensywa Napoli zachowywała koncentrację. W 32. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Diego Demme posłał podanie do Eljifa Elmasa, który przebiegł z piłką pół boiska, wszedł w gąszcz obrońców Parmy i płaskim strzałem pokonał golkipera rywali. Chwilę przed przerwą niezłą okazję do zdobycia drugiej bramki miał Hirving Lozano, ale jego próba była minimalnie niecelna. Po pierwszej połowie Napoli prowadziło 1:0.

Na drugą połowę piłkarze Parmy wyszli z nieco bardziej ofensywnym nastawieniem. Podopieczni Roberto D'Aversy dążyli do zdobycia wyrównującej bramki i w 53. minucie szansę miał Andreas Cornelius, ale strzał Duńczyka przeszedł obok bramki Napoli. Kwadrans później po niezłej wrzutce Andrei Contiego bardzo niecelnie uderzył Jasmin Kurtić. W 77. minucie Eljif Elmas mógł zdobyć drugiego gola, lecz jego próba została zablokowana przez obronę rywali. W końcówce gospodarze mocniej zaatakowali, co przyniosło bramkowy efekt. Po uderzeniu Mateo Politano piłka odbiła się od Yordana Osorio i zaskoczyła Luigiego Sepe. W 88. minucie blisko szczęścia był Lorenzo Insigne, jednak jego piłka po jego strzale uderzyła w słupek. Ostatecznie piłkarze Napoli zwyciężyli 2:0. Dla ekipy prowadzonej przez Gennaro Gattuso to było dwunaste ligowe zwycięstwo w sezonie 2020/2021.

W następnej kolejce Napoli zagra na wyjeździe z Genoą (6 lutego, 20:45). Natomiast Parma podejmie Bolognę (7 lutego, 18:00).

Napoli - Parma 2:0 (1:0)
Bramki: 32' Elmas, 82' Politano
Napoli: Ospina - Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Rui (77' Maksimović) - Elmas (77' Hysaj), Zieliński (70' Bakayoko), Demme - Lozano, Petagna (63' Politano), Insigne.
Parma: Sepe - Conti, Gagliolo, Osorio, Pezzella (80' Busi) - Grassi (46' Hernani), Kurtić (80' Cyprien), Brugman (80' Man), Kucka - Cornelius, Gervinho.
Żółte kartki: Demme, Elmas - Conti, Brugman, Pezzella, Gagliolo
Sędzia: Federico La Penna