Serie A: pewne zwycięstwo piłkarzy AS Romy

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 31.01.2021, 20:16

Piłkarze AS Romy pewnie zwyciężyli w meczu z Hellas Verona. Gospodarze szybko zapewnili sobie trzybramkową zaliczkę i mogli kontrolować przebieg boiskowych wydarzeń. Gości stać było tylko na honorowe trafienie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3:1, 90 minut dla przyjezdnych rozegrał Paweł Dawidowicz.

W ostatnim meczu 20. kolejki włoskiej Serie A zmierzyły się zespoły Romy i Hellas Verona. Gospodarze nadal liczyli się w walce o Scudetto. W przypadku zwycięstwa zbliżyliby się na sześć punktów do prowadzącego Milanu. Z kolei goście są jedną z rewelacji rozgrywek i plasowali się w górnej części tabeli tuż za Sassuolo czy Atalantą.

Jednym z podstawowych obrońców przyjezdnych jest Paweł Dawidowicz, który znalazł się w wyjściowym składzie na to spotkanie. Lepiej mecz zaczęli goście, którzy wyszli na prowadzenie w dwudziestej minucie. Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego na gola zamienił Gianluca Mancini. Piłkarze Romy nie poprzestali na jednej bramce i już minutę później Henrikh Mkhitaryan podwyższył wyniki spotkania na 2:0. Dla Armeńczyka było to dziewiąte trafienie w bieżących rozgrywkach. Chwilę później zrobiło się 3:0. Borja Mayoral najlepiej odnalazł się w polu karnym i najszybciej doskoczył do odbitej piłki, którą pewnie umieścił w siatce. Do przerwy wynik 3:0 i zdecydowana dominacja Giallorossich.

W drugiej połowie na boisku niewiele się zmieniło. Ciągłe ataki Romy przerwała jednak kontra Hellasu, która zakończyła się bramką rezerwowego Ebrima Colleya. Graczy z Verony nie było stać na nic więcej i mecz zakończył się wynikiem 3:1. Gospodarze awansowali na trzecią lokatę gwarantującą grę w przyszłorocznych rozgrywkach Ligi Mistrzów. Jednak w kolejnej kolejce będą mieli trudne zadanie jadąc do Turynu, gdzie zmierzą się z tamtejszym Juventusem. Teoretycznie nieco łatwiejsze zadanie czeka przyjezdnych, którzy zagrają z Udinese.

AS Roma - Hellas Verona 3:1 (3:0)

Bramki: 21' Mancini, 22' Mkhitaryan, 30' Mayoral - 62' Colley

AS Roma: Lopez - Mancini, Smalling (12'Kumbulla), Ibanez - Karsdorp (86' Peres), Villar (71' Cristante), Veretout (86' Diawara), Spinazolla, Mkhitaryan, Pellegirini - Mayoral (86' Perez)

Hellas Verona: Silvestri - Dawidowicz, Gunter, Cecherini (80' Udogie) - Faraoni (57' Dimarco), Tameze, Ilić (56' Bessa), Lazović, Barak, Zaccagni (57' Colley) - Kalinić (46' Lasagna)

Żółte kartki: 17' Pellegrini, 38' Kumbulla- 23' Faraoni

Sędzia: Marco Piccini