Tenis - ATP Great Ocean Road Open: zwycięstwo Majchrzaka w pierwszej rundzie
robbiesaurus/Wikimedia Commons

• Data publikacji: 01.02.2021, 03:00

Kamil Majchrzak udanie rozpoczął rozgrywany w Melbourne turniej w ramach rozgrywek ATP. W 1/32 pokonał w dwóch setach rozstawionego z numerem dwunastym Serba Laslo Djere 6:3, 6:4. Dla polskiego zawodnika było to pierwsze zwycięstwo w turnieju tej rangi od sierpnia zeszłego roku.

Kamil bardzo dobrze wszedł w spotkanie, gdyż po pewnie wygranym gemie przy własnym podaniu był w stanie przełamać przeciwnika i zapewnić sobie przewagę w secie. Od stanu 2:0 dla naszego reprezentanta kolejne gemy przebiegały pod dyktando serwujących, a jedynej szansy na przełamanie w trzecim gemie seta nie wykorzystał Serb. W ostatnim, dziewiątym gemie Polak od stanu 15:15 wygrał trzy kolejne piłki i pewnie zamknął seta, wygrywając go 6:3. Kamil prezentował bardzo skuteczne pierwsze podanie, utrzymujące się na poziomie 75%, przy ledwie 60% po stronie przeciwnika.

Początek drugiej części meczu to zwyczajnie powtórka z rozrywki. Majchrzak już w pierwszym gemie przełamał Djere, pozwalając mu na zdobycie ledwie jednego punktu. Następne kilka gemów przebiegło bez większych emocji, aż dotarliśmy do ósmego z nich, kiedy to przy serwisie Polaka mieliśmy stan 15:40. Kamil wybronił się jednak z tej trudnej sytuacji i wygrał cztery kolejne piłki. W ostatnim gemie obaj tenisiści mieli swoje szanse, jednak Laslo nie potrafił wykorzystać dwóch break pointów, a Kamil wygrał drugą z piłek meczowych i zapewnił sobie awans do 1/16 turnieju. Tam zmierzy się ze zwycięzcą z pary Botic Van De Zandschulp - Tristan Schoolkate.

Kamil Majchrzak (POL) [PR] - Laslo Djere (SRB) [12] 6:3, 6:4