Narciarstwo dowolne - PŚ: zwycięstwa Nick i Burowa, ski crossy odwołane

• Data publikacji: 01.02.2021, 11:03

Amerykanka Megan Nick i Rosjanin Maksim Burow wygrali zawody Pucharu Świata w skokach akrobatycznych w Raubiczach. Puchar Świata w ski crossie w Feldbergu został odwołany.

Kolejne zawody pucharowe w skokach akrobatycznych odbyły się w Raubiczach pod Mińskiem. Wśród kobiet najlepsza okazała się Megan Nick, dla której to drugie zwycięstwo w tym sezonie. Amerykanka w finale uzyskała wynik 89,88 i nieznacznie wygrała z Laurą Peel. Australijka otrzymała notę 89,04. Podium uzupełniła druga z Amerykanek Winter Vinecki, która osiągnęła rezultat 88,12. W klasyfikacji generalnej prowadzi Peel z przewagą ponad stu punktów dla Vinecki.

Skoki akrobatyczne kobiet:

1. Megan Nick (Stany Zjednoczone) 89,88
2. Laura Peel (Australia) 89,04
3. Winter Venecki (Stany Zjednoczone) 88,12
4. Hanna Huskowa (Białoruś) 79,17
5. Alla Tsuper (Białoruś) 76,32

Wśród mężczyzn trwa dominacja Maksima Burowa. Rosjanin wygrał piąte zawody w tym sezonie i prowadzi w klasyfikacji generalnej z kompletem punktów. Na Białorusi Burow triumfował z wynikiem 126,24. Drugie miejsce zajął jego rodak Stanisław Nikitin - 124,43. Podium uzupełnił Kanadyjczyk Lewis Irving - 118,14. Do końca sezonu zostały jeszcze dwie rundy. Sezon zakończy się w Ałmatach - tam, gdzie odbędą się także przełożone mistrzostwa świata.

Skoki akrobatyczne mężczyzn:

1. Maksim Burow (Rosja) 126,24
2. Stanisław Nikitin (Rosja) 124,43
3. Lewis Irving (Kanada) 118,14
4. Makar Mitrafanau (Białoruś) 114,16
5. Pirmin Werner (Szwajcaria) 101,81

Na ten weekend były zaplanowane także zawody Pucharu Świata w ski crossie. Jednak dwóch zmagań w Feldbergu nie udało się rozegrać z powodu złych warunków pogodowych.