PGNiG Superliga kobiet: wygrane faworytek
fotoandrus.pl

• Data publikacji: 31.01.2021, 11:06

Rozegrana została 13. kolejka PGNiG Superliga Kobiet. Wygrane zanotowały faworyzowane zespoły - Zagłębie Lubin, KPR Gminy Kobierzyce, MKS Perła Lublin i Młyny Stoisław Koszalin.

Już jedenaste zwycięstwo w sezonie odniosło MKS Zagłębie Lubin. Liderki tabeli pewnie wygrały na własnym parkiecie 32:24 z Eurobudem JKS Jarosław. Zwycięstwo zespołu z Lubina nie było zagrożone przez cały mecz. Najskuteczniejszą zawodniczką gospodyń była Adriana Górna, która zdobyła sześć bramek. Drugi w tabeli KPR Gminy Kobierzyce nadal ma trzy punkty straty do lidera. Zespół z Kobierzyc nie bez problemów pokonał osłabiony brakiem sześciu kontuzjowanych zawodniczek EKS Start Elbląg. Ostatecznie KPR zwyciężył 22:20.

Ostatni w tabeli Ruch Chorzów tylko do przerwy toczył wyrównaną walkę z MKS-em Perłą Lublin. Po trzydziestu minutach było 16:13 dla ekipy z Lubelszczyzny. Po zmianie stron zespół gości jeszcze bardziej odskoczył i wygrał 33:24. MKS zajmuje w tabeli trzecie miejsce i ma aż siedem oczek straty do Zagłębia. Najskuteczniejsza w Chorzowie była Aleksandra Rosiak, która rzuciła siedem bramek. W czwartym meczu 13. serii gier Młyny Stoisław Koszalin pokonały 38:27 Piotrcovię Piotrków Trybunalski.